+10 Erkek Saç Kesim Modelleri

 +10 Erkek Saç Kesim Modelleri

Erkek Saç Kesim Modelleri 2018 Kısa saç modeli kullanımı kolay ve son derece pratik olan saç modelidir. Hatta kadınlar bile artık kısa saç modellerini tercih etmekte ve özellikle her geçen gün ısınan iklim koşullarına ayak uydurmaktadır.

2018 yılı hem kısa hem de uzun saçlı erkekleri bir arada görmemizi sağlayacaktır. Saç modelleri sezonun ya da yılın trendi olarak ön plana çıksa da tüm erkekler tek tip saç modeli ile dolaşacak anlamına gelmemektedir. Yani saç modeli bir stil meselesidir ve her erkek kendi tipine uygun bir saç modelini benimsemiştir.

Bazı erkekler yakışsın ya da yakışmasın sırf moda diye sezonun trendini uygular ve hatta çok uzun saçları olduğu halde radikal bir kararla moda kısa saç ise kısacık bile olsa kestirebilirler. Aslında bu davranış radikal karar almanın yanında kişinin kendisine olan öz güveni de etkili olmaktadır.

2018 Erkek Kısa Saç Modelleri;

  • Asker saçı, öğrenci saçı gibi adlandırılan hiç abartısız ve kısacık olan saçlar bu sezonun en gözde saç modelleridir. Ancak öğrenci ya da asker saçından farklı olarak önler daha uzun ve havalı bir üst ön saç kesimi söz konusudur. Üstelik kabartılarak arkaya doğru ya da yine kabartılarak yana doğru taranan bu saçlar özellikle gençler tarafından çok tutulan saç modeli olmuştur.
  • Erkek kısa saç modellerinden en benimsenen ve her yaş grubu erkek tarafından rahatlıkla uygulanan saç modeli aşırı kısa olmasa da entel sakal ile bütünleştirilen kısa saç modelleridir. Kirli sakal seven erkekler ile entel sakalı kendisine yakıştıran erkekler de kısa saç modelleri tercih ederek sakalları ile bütünleştirmektedir.
  • Geçtiğimiz sezon büyük ilgi gören kaba sakallarla da kısa erkek saç modelleri uyum içinde bağdaştırılmıştır.
  • Sakal ve bıyık seven erkekler, kısa saç kesim modelleri kullanarak sakal ve bıyıklarının daha ön plana çıkmasını isterler.
  • Çene altında “keçi sakal” diye adlandırılan küçük bir sakal bırakan erkekler de kısa saç kesim modellerini tercih etmelidir.

Kısaca, her erkek kendi tipine uygun ve kendisine en yakışan kısa saç modelini belirlemeli ve kendisine yakıştığına inanır ise sakal da bırakarak iç içe saç–sakal bütünlüğü içinde bir tarz belirlemelidir.

Evet, bu sezon kısa saç modellerinden arka ve yanlar kısa üst ön kısım uzun saç modeli moda diye tüm erkekler bu modeli kullanacak diye bir şart yoktur. Kişi yaşam biçimine de uygun olan saç modelini seçmelidir. Giyim tarzı, yaptığı iş ya da öğrenci olup olmadığı, yüz ve beden yapısı kısaca çok farklı nedenlere dayalı olarak bir tarz benimseyerek tabi modayı da takip ederek fakat birebir değilse de küçük değişikliklerle fark da yaratarak kullanabilir. Örneğin kimi erkek uzun kesim ön abartılı kabarık saçlarını farklı renge boyayarak daha fazla dikkat çekmeyi de başarmışlardır.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap