Kapat

+10 Saç Gürleştiren Yağlar, Bitkisel ve Doğal Uzatma Yöntemleri

Anasayfa
BİTKİSEL KÜRLER +10 Saç Gürleştiren Yağlar, Bitkisel ve Doğal Uzatma Yöntemleri

Saç Gürleştiren Yağlar Erkek ve Kadınlar için Bakım , Yağlar , Maskeler, Şampuanları bulabilirsiniz.  Tamamen Bitkisel ve Doğal Hızlı Uzatma Yöntemleri ve Teknikleri

Kadın erkek herkesin sorunu olan saç dökülmesi ve saç seyrekliği bazılarında genetik bir faktördür, bazılarında çevresel faktördür, kimisinde de kimyasal faktörlerdir.

Saç dökülmelerini önlemek için, kimyasal şampuanlar kullanmak geçici bir çözüm olup, daha sonra saç derisine daha ciddi zararlar vermeye başlar. Bu nedenle, saç problemlerinde mutlaka bitkisel yağları tercih etmeniz önerilir.

Saç Gürleştiren Yağlar Hangi Yağlardır?

 • Papatya yağı
 • Hindistan cevizi yağı
 • Karanfil yağı
 • Isırgan otu yağı
 • Sarımsak yağı
 • Lavanta yağı
 • Badem yağı
 • Jojoba yağı
 • Fındık yağı
 • Biberiye yağı
 • Menekşe yağı

Bu yağlar, saç gürleştiren yağlar kategorisinde yer alan yağlardır. Bu yağlar tek başına kullanılmaz birlikte kürler oluşturularak kullanılır.

Prof. İbrahim Saraçoğlu Saç Gürleştirme Kürleri

Karanfil Yağı İle Saç Gürleştiren Kür;

Karanfil yağını düzenli kullandığınızda daha gür saçlara kavuşmanız mümkündür. Bir tutam kurumuş karanfil otu, 5 damla karanfil yağını 1 litre suda kaynatın. Ardından süzdürün ve soğutun. Saçlarınıza sürün ve 1 saat bekletin daha sonra suyla durulayarak yıkayın. Bu kürü haftada 1 kez uygulamak yeterlidir.

Isırgan Otu Yağı ile Saç Gürleştiren Kür;

Isırgan yağı, saçı besleyen ve saçı gürleştiren bir yağdır. Düzenli kullanıldığında saçların gürleşmesini ve parlamasını sağlar. Bir litre kadar suya bir tutam ısırgan otu ve birkaç damla ısırgan otu yağı atarak kaynatın. İyice kaynayıp, ot özünü suya bıraktıktan sonra soğumaya bırakın. Soğuduğunda suyu süzerek alın ve saçlarınızı bu ısırgan otlu suyla yıkayın. 1 saat kadar saçınızda beklettikten sonra, şampuan kullanmadan duru su ile yıkayın. Düzenli olarak haftada 1 kez bu kürü saçlarınıza uyguladığınızda zamanla canlandığını ve gürleştiğini göreceksiniz.

Sarımsak İle Saç Gürleştiren Kür Tarifi;

Sarımsağın antibiyotik etkisi ve saçlara olan faydası herkes tarafından test edilerek öğrenilmiş bir gerçektir. Sarımsak yenildiğinde de akla gelen ilk konu çok faydalı olan bir antioksidan olmasıdır. Bunun yanında saça ve cilde olan faydası saymakla bitmez. Saç tellerinin koparak dökülmesini önleyerek saçların gürleşmesini sağlar.

Sarımsağın kokusundan rahatsız olmayan kişiler 3 diş sarımsağı soyarak rendelesin ve bu sarımsak rendesini saç diplerine sürerek 1 saat kadar bekletip durulayarak yıkasın. Şayet sarımsak kokusundan rahatsız oluyorsanız, süt sarımsağın kokusunu alır. Bu yüzden sarımsak rendesini az sütle karıştırarak saç diplerine uygulayabilirsiniz. Aynı şekilde 1 saat kadar saç diplerinizde beklettikten sonra durulayarak yıkamanız yeterli olur. Bu saç kürünü 10 günde bir uygulamanız yeterli olacaktır.

Lavanta Yağlı Saç Kürü;

Lavanta yağı saç dökülmelerini engelleyen doğal bir yağdır. Kekik yağı, biberiye yağı ve lavanta yağı eşit oranda karıştırılarak saç diplerine masaj yaparak uygulanır. Saç diplerinde en az bir saat beklettikten sonra kimyasal içermeyen doğal bir şampuan ile yıkanarak durulanır. Haftada 1 kez uygulamanız saçlarınızın sağlığı için yeterli olacaktır. Lavanta yağını tek olarak da uygulayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan +12 Kışın Cilt Lekelerine , Sivilceye İyi Gelen Bitki Çayları başlıklı yazımız cildi güzelleştiren bitki çayları, cilt lekelerine karşı en basit çözüm ve sivilceye iyi gelen bitki çayları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir