+15 Kıvırcık Erkek Saç Modelleri

 +15 Kıvırcık Erkek Saç Modelleri

Kıvırcık erkek saç modelleri için uygun 2018 saç modelleri hangileri ?

Saçlar farklı yapılara sahiptir. Cinsi, rengi, sert ve kalın telli, yumuşak ve ince telli, kuru, yağlı, düz, dalgalı, kıvırcık olması gibi çeşitlilik göstermektedir. Her saç cinsine uygulanacak saç modelleri farklıdır. Yani her model her saç cinsine uygulanamaz.

Dalgalı saçlar kolay şekil alan, verilen şekli muhafaza edebilen, çok kullanışlı ve saç modelleri konusunda çeşitliliğe sahip olan bir saç cinsidir. Dalgalı saçlar hem düz saçlara hem de kıvırcık saçlara oranla en şanslı saç cinsidir demek doğru olur.

Kıvırcık saçlar, dalgalı saçlara ve düz saçlara oranla zor saçlardır. Yıkayıp kurutması, şekillendirilmesi, verilen şekli muhafaza etmesi oldukça zordur. Bu nedenle de genelde kıvırcık saçlı erkekler kısa kesim saç modellerini tercih etmektedir.

Kıvırcık saçları hep olumsuz olarak düşünmek hata olur. Aslında bakımlı gür ve kıvırcık saçlar usta bir kuaförün elinde harikalar yaratılabilir. Bakımlı, yüz tipine uygun kesim yaptırmak ve tarama yönünü doğru belirlemek, aksesuar kullanmak gibi saç tasarımları ile büyük ilgi çeken, hayranlık uyandıran hatta imrenilen kıvırcık saç modelleri de vardır.

Erkek Kıvırcık Saç Modelleri;

Perçemli Kıvırcık Saç Modelleri; Kıvırcık saçlarda kakül olmaz. Kakül, alına düşen saçlardır. Kıvırcık saçlar toplanır ve helezonik perçemler şeklinde alına düşer. İster uzun kıvırcık saç olsun ister kısa kıvırcık saç olsun kaküller, perçemler şeklinde alında çok güzel durmaktadır.

Arkaya Taranan Saç Modelleri; Kıvırcık saç modelleri arkaya taransa da sürekli aynı şekilde durması mümkün değildir. Bu nedenle gizli saç toparlayıcılar ya da ince tel saç taçları kullanılmalıdır.

Yandan Ayrılan Saç Modelleri; Kısa kesimler genelde daha ciddi ortamlarda olan kişilerin uyguladıkları klasik saç kesim tarzıdır ve yandan ayrılarak kullanılır. Olgun yaştaki erkeklerin seçimi olarak kullanılan bir saç modelidir. Çok kısa, normal kısa ya da en fazla kulak memesi hizasındaki uzunlukta saçlar olarak yandan ayrılarak kullanılan saç modelleridir.

Under Cut Dalgalı Saç Modelleri; Saçların yan taraflarının sıfır olacak şekilde kazıtılması ve üstte bırakılan uzun, dalgalı ve kabarık saçın şekil vererek yana ya da arkaya doğru taranmasıdır. Genelde gençler uygular ve dikkat çeken bir modeldir.

Dağınık Dalgalı Saç Modelleri; Pek kullanışlı saç modeli olmasa da bakımlı olma koşulu ile son derece hoşa giden ve dikkat çeken saç modelidir.

Uzun Ve Toplanmış saç Modelleri; Kıvırcık ve uzun saç modelleri genelde toka yardımıyla toplanarak kullanılmaktadır. Topuz, atkuyruğu hatta örgü gibi modeller büyük ilgi duyulan modeller arasındadır.

Aksesuarlı Kıvırcık Saç Modelleri; Kıvırcık saç modelleri kullanımı zor, şekillendirilmesi zor hatta şekillendirildiği modeli muhafaza edebilmesi zor bir saç çeşididir? Ama gerçekten bakımlı ve kişiye özel modellerin ve saç kesiminin kullanılması ile çok büyük bir ilgi de görmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap

Yapılan Yorumlar
1
 • sahil
  sahil
  ziyaretci
  5 sene önce

  Saçlarım hep kuru ve sert yapıda bu yüzden bir sürü şey denedim ama olmadı bazı saçta kalan kremler falan biraz yumuşatıyor ama onlarda ağırlık ve yağlanma yapıyordu ablamın saçları da aynı doğal keratin kullanmış saçlarına iyi gelmiş bana da önerdi ilk denedim aldıklarından iyi gelince araştırdım patentli falan doğal keratinmiş hemen bende aldım saçlarımda yıpranmalar da vardı ne yıprana nede kuruluk sertlik falan kalmadı.

  Cevapla
  30