Kapat

+15 Mutfak Dolabı Modelleri ve Çeşitleri

Anasayfa
DEKORASYON +15 Mutfak Dolabı Modelleri ve Çeşitleri

Mutfak Dolabı Modelleri 2018 – Renkli , Siyah,  Beyaz , Turuncu Mutfak Dolabı Çeşitleri ve Renkleri

Renkli kişilikler, yani çok yönlü, hareketli, neşeli ve ilgi çeken kişiler genelde renkli giyinmeyi de, renkli dekore edilmiş eşyalarla yaşamayı da senen kişilerdir.

Renkli mobilyalar, renkli halılar, perdeler, kimine göre yorucu ve fazla hareketli gelse de renkli kişilikli bireylerin tercihleri olarak yaşamlarının her köşesinde görmek mümkündür.

Mutfak dolaplarındaki renkli alternatif tam da bu tip kişilerin seneklerine cevap verecek niteliktedir.

Kırmızı Renkli Mutfak Dolapları;

Kırmızı renk mutfak dolabı olarak pek uygun görülmese de kırmızı rengi çok seven bir kişi mutfağını neden kırmızı dolaplı yaptırmasın? Ya da sadece kırmızı dolaplar yerine kırmızı- beyaz, kırmızı- siyah mutfak dolapları da pekala yaptırılabilir.

Kırmızı mutfak dolapları ev mutfaklarından ziyade restoran, kafe, bar gibi alanlara ait mutfaklarda çok daha fazla tercih edilen mutfak dolabı renklerindendir.

Ahşap Ve Yeşilin Buluşması;

Ahşap mutfak dolapları geniş bir kitleye hitap eden mutfak dolaplarıdır. Ancak fazla sade ve klasik kalacağından yeşil tonların ahşap dokulu mutfak dolapları ile kaynaştırılarak tasarlanması daha dikkat çeken ve ilgi duyulan mutfak tasarımı modellerinden olmaktadır.

Renkli Mutfak Dolaplarına Ne Dersiniz?

Renkler kişiye enerji veren etkisi ile farklı alanlarda hareketlilik sağlar.  Gözü yormayan daha yumuşak renkler tercih edildiğinde mutfak dolapları bile rengarenk olarak tasarlanabilir. Son trend, ev dekorasyonunda da takım koltuklar yerine farklı renklerdeki koltuklar, rengarenk kırlentler, yine rengarenk çiçek saksıları gibi yaşama canlılık katan aksesuarlarla adeta taçlandırılmaktadır.

Mutfak dolapları da sıra dışı olmaktan kurtularak neden farklı renk ya da farklı iki renk kombini ile dizayn edilmesin?

Turuncu İle Siyah Rengin Birlikteliğine Ne Dersiniz?

Turuncu çok dikkat çeken bir renktir. Siyah ile turuncunun kombini ise harikadır. Mutfak dolapları tasarımında da salon ve mutfağı gören diğer alanlarda da siyah ile turuncu rengi beğenmemek mümkün değildir. Turuncu ile krem ya da bej renginin uyumunu da göz ardı etmemek gerekir. Hatta siyah turuncuya oranla bej ya da krem renginin turuncu ile uyumu çok daha hoş görünmektedir.

Sarı Rengi Göz Ardı Etmeyin

Sarı canlı ve zihin açıcı bir renktir. Ev dekorasyonunda sarı- beyaz, sarı- siyah, sarı- yeşil gibi renkleri buluşturmak artık yaygınlaştı. Hatta sarı renk mutfaklara ve mutfak dolaplarına bile kendisini beğendirdi.

Beyaz Eşyalar Da Renkleniyor

Yok artık! Dediğinizi duyar gibiyim. Renklilik trendi evlerin beyaz eşyalarını da renklendirmeye başladı ve hızla daha da farklı renklerde renklendirmeye devam ediyor. Alışılan beyaz renklerden sonra, talep karşısında siyahları da üretilerek satışa sunulmuştu. Ancak siyah renge bürünen beyaz eşyalar şimdilerde daha renkli taleplere yanıt vermek için çok çeşitli renklerde beyaz eşya üretmeye başlamış durumdadır. Mutfak dolapları ile birlikte uyum sağlaması planlanan buzdolaplarının son çıkan renkleri merakla bekleniyor.

Bir önceki yazımız olan +20 Yatak Odası Takımları ve Modelleri 2018 başlıklı yazımızı okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir