+20 Yatak Odası Takımları ve Modelleri 2018

 +20 Yatak Odası Takımları ve Modelleri 2018

MODERN YATAK ODASI MODELLERİ, Yatak Odası Dekorları

Yatak odaları bir günün minimum 1/3 nün geçirildiği yerlerdir. Günün yorgunluğunun atılması için en az 8 saat uyuyup dinlenilmesi gereken alanlardır. Mümkün olduğu kadar rahat ve kullanışlı olmalıdır.

Modern yatak odası modelleri görsel bakımdan göze çok hoş görünen ve beraberinde konforlu ve çok amaçlı kullanışlı çekmeceleri bulunan sade ve zarif mobilyalardır.

Yatak Odası Nasıl Olmalıdır?

  • Evin en sessiz ve sakin yerlerinde olmalıdır.
  • Loş ve az ışık alan alanlar olmalıdır.
  • Şık ve konforlu yatağı, kullanışlı dolap ve çekmeceleri olmalıdır.
  • Aydınlatma sistemleri uzaktan kumanda ya da yatılan yerden kontrol edilebilecek nitelikte olmalıdır.
  • Odanın pencereleri sineklik aparatlı ya da yatak cibinlikli olmalıdır.
  • Dinlendirici renkler tercih edilmeli hem mobilyalar hem de duvarlar yatak odasına uygun seçilmelidir.
  • Mobilyalar leke bırakmayan kolay temizlenebilen özellikte olmalıdır.

2017 yılı yatak odası modelleri olması gereken niteliklere sahip ve detaylar dahi düşünülerek tasarlanmış olan modellerdir. Artık hantal yatak odaları yerine yeni sezon mobilyaları daha sade ve fazla yer tutmayan mobilyalar şeklinde tasarlanmıştır. Farklı amaçlar için kullanılacak irili ufaklı çekmeceler, fonksiyonlu askılar, inip çıkabilen, asansör raflar ile askılıklar hem yerden kazandırmakta hem de çok kullanış kolaylığı sağlamaktadır.

Dar Yatak Odaları İçin Nasıl Mobilya Kullanmalıdır?

Dar yatak odaları, modern yatak odası takımlarına uygundur. Çünkü artık o eski battal yataklar, yatak başlıkları geniş gardıroplar yerine daha pratik ve az yer kaplayan tasarımlar hazırlanmıştır. Örneğin enli ve geniş gardıroplar fazla yer tutarken, şimdi modern mobilya modellerinde daha dar ve tavana kadar uzanan, fonksiyonlu askılıkları ile daha az yer tutmanın yanında daha da kullanışlı olan tasarımlar hazırlanmıştır.

Konfor Neden Önemlidir?

Yatak odası takımlarının konforu öncelikle yatağın konforlu olması ile başlar. Çünkü gün yorgunluğu sadece rahat bir yatakla giderilebilir. Gardırobun kullanışlı ve fonksiyonlu olması da önemlidir. Hatta başucu komodinlerinden makyaj masasına hem yer tutmamalı hem de gereğinden fazla kullanışlı ve temizliği kolay olmalıdır. Ayrıca aynalı makyaj masası odanın en ışıklı yerine konulmalıdır. Perdeler tavandan yere kadar olmalı renk uyumuna özen gösterilmelidir. Halı, perde ve yatak örgüsü renkleri birbirlerini tamamlayıcı niteliklere sahip olmalıdır.

2017 Yatak Odası Modellerindeki Farklılıklar;

Bu sezon mobilyalar metal komodinler ile metal yatak başları ön plana çıkmıştır. Parlak lake mobilyaların sarı pirinç metalle detaylandırılarak tasarlanması çok modern bir görünüm vermektedir. Dolap ve çekmece kapaklarının kulplarının metali ile uyumlu seçilen metal detayları pirinç, gümüş ya da bakır tonlarında mobilya ile en uyumlu renk olarak seçilmelidir. Örneğin beyaz bir yatak odası takımında gümüş renkli metal detaylar kullanabileceği gibi, pirinç renk de çok yakışacaktır. Fakat kahve tonlarında mobilyalarda bakır rengi metaller tercih edilmeli detay aksesuarlar buna göre seçilmelidir.

yatak odası özel tasarımlar 2018

 

yatakodasi
oda2
yatak
oda

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap