+20 Yeni Trend Beyaz Mutfak Modelleri 2018

 +20 Yeni Trend Beyaz Mutfak Modelleri 2018

Beyaz Mutfak Modelleri 2018 , Beyaz Mutfak Dolabı Modelleri

Mutfak her evin en önemli bölümüdür. Her şeyden önce geniş, ferah ve kullanışlı dolapları olmalıdır. Aydınlık, iç açıcı ve tavan, taban, mobilya ile tüm mutfak eşyaları bir uyum içinde ahenk oluşturmalıdır. Küçük mutfaklarda bile detaylara dikkat ederek, fonksiyonlu dolaplar tasarlanarak çok daha geniş ve kullanışlı hale getirmek mümkündür.

Beyaz Mutfak Dolapları Modelleri ;

Beyaz Mutfak dolapları genelde tercih edilen renlerdeki dolap modelleridir.

  • Daha aydınlık ve ferah gösterdiği için,
  • Mutfak darsa bile daha geniş bir alan gibi görünmesini sağladığı için,
  • Diğer beyaz eşyalarla uyum gösterdiği için,
  • Temizliği, silmesi ve bakımı kolay olduğu için, tercih edilmektedirler.

Sürekli hareketli ve aktif olan mutfaklar evin diğer bölümlerinden bile daha hijyen olması gereken alanlardır. Yemeklerin piştiği, sohbetlerin edildiği, çay, kahve gibi yemeğin pişme süresinde zaman geçirmek hatta misafir ağırlamak gibi durumlarda fazla zaman geçirilen yerler olarak tanımlanabilen alanlardır.

Geniş Mutfakta Beyaz Mobilya Avantajları

  • Dar mutfakları bile olduğundan daha geniş görünmesine neden olan beyaz mutfak dolapları, geniş mutfaklarda olağan üstü ferahlık sağlamaktadır. Bu avantaj da ada mutfak yapımına uygun mutfaklar olarak son derece modern dizayn uygulanmaya uygundur.
  • Büyük yemek masası ve kalabalık yemek yiyebilme olanağı vardır.
  • Mutfakta yenilen yemekler evin diğer bölümlerinin dağılmamasına sebep olur.
  • Derin dondurucuların, çift kapılı buzdolaplarının 12 kişilik yemek masaları gibi eşyaların rahatlıkla yerleştirilmesine olanak sağlamaktadır.

Ada Mutfak Nedir?

Geniş alanlı mutfaklarda, mutfak tezgahının mutfağın ortasında olması ve alt raflarla, çekmecelerle ya da dolap kapakları ile son derece kullanışlı ve rahat hareket edilebilen mutfaklardır.

Yarım ada mutfaklar da vardır. Bunların bir tarafı duvarla bağlantılıdır. Tam ada mutfaklar dört tarafı da duvarla bağlantısız, mutfağın ortasında planlanan ve tasarlanan mutfak modelleridir.

Ada mutfakların beyaz mutfak dolabı modellerinde kullanılmasının tercih edilmesi aydınlık ve ferah bir ortam oluşmasından kaynaklanmaktadır.

Ada mutfaklarda, ocak, tezgah ve çalışma ortamının sağlanmasının yanında arzuya göre evyenin de ada tezgahla birlikte tasarlandığı modeller de bulunmaktadır.

Son Trend Mutfak Modelleri 2018 ;

Son yıllarda Amerikan mutfakların, barlı ve bar sandalyeleri ile oturulan yüksek tezgahların, ada ve yarım ada mutfak tasarımlarının ön plana çıktığını görmekteyiz.

Günümüzde hızlı bir tempoda çalışan bireylerin yaşamlarını daha pratik hele getirmesinden kaynaklı olarak mutfakta atıştırmak hatta ayaküstü bir şeyler yemek şekline dönüştüğünden alçalıp yükselebilen bar sandalyeleri, dolap içine sürülebilen ya da duvara monteli açılıp kapanabilen mini masalar da tasarlanarak pratik yaşama destek verilmektedir.

Beyaz mutfak dolabı modelleri ise modern mutfak tasarımlarında en sık kullanılan dolap modelleri olarak kullanılmaktadır. İşlevsel, çok fonksiyonlu raf ve çekmecelerle raylı sistemli dolaplar modern mutfakların olmazsa olmazlarındandır. Artık mutfaklarda hiçbir şeyi ortada görmek mümkün değildir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap