+ 30 Esmer Erkek Saç Kesim Modelleri

 + 30 Esmer Erkek Saç Kesim Modelleri

 Esmer Erkek  Saç Modelleri 2017 – 2018 Sezonu

Esmer erkekler, ten renginin koyuluğu yanında saç ve sakallarının da siyah renk olması ve kara gözlü Türk tipi olarak da adlandırılan erkeklerdir.

Saç Modeller;

 • Yüz şekline göre saç modelleri,
 • Ten ve saç rengine göre saç modelleri,
 • Giyim tarzına göre saç modelleri

Erkekler hem yüz şekline göre hem de ten ve saç renklerine göre saç modeli seçmeli, genelde giyim tarzı ile tezat oluşturmayacak saç modeli kesimi yapmaya özel göstermelidir.

Saç modelinizi belirlerken yüzünüzde bir kusur var ise bunu örtecek ya da güzel yanları daha ön plana çıkaracak nitelikte saç modelleri tercih etmelidir.

   

Esmer Erkeklere En Yakışan Saç Modelleri;

 • Yanların kısa üst kısmın uzun olduğu modeller esmer erkeklere yakışan saç kesim modelidir. 2017 yılının son saç kesim trendi olan bu model ünlü olan esmer erkeklerin uyguladıkları ve çok beğeni aldıkları modeldir.
 • Esmer erkeklere yakışan bir diğer saç modeli ise özenli kesilmiş kısa kesim saç modelleridir. Eğer kafa yapısı muntazam ve yüzde bir kusur yok ise bu esmer erkekler rahatlıkla saçlarını kısacık kestirebilirler.
 • 3 numara saç kesimi ya da bundan biraz daha uzun olabilen saç modeli ile kirli sakal olarak adlandırılan saç sakal buluşması da esmer erkeklere çok yakışmaktadır.
 • Uzun saç kullanmayı seven erkekler esmer ise ve bu saçın doğru yapabiliyorsa çok yakışacaktır. Önemli olan erkeğin o saç modeli altında kendisini rahat hissetmesidir.
 • Uzun saç kullanan esmer erkekler toka ile tutturarak atkuyruğu yapabilecekleri gibi topuz da yaparak kendilerine özgü bir tarz oluşturabilir. Esmer ve uzun saçlı erkek sanatçıların pek çoğu atkuyruğu ve topuz modasını uygulamaktadır.
 • Genç ve esmer erkeklerin şakaklarında hafif ağarmış görüntü verilmesi de büyük ilgi uyandırdığından genç yaşta yetişkin erkeklerin kırlaşan şakaklarını uygulamaları da büyük dikkat çekmektedir.
 • Simsiyah giyinen esmer erkekler esmer olmalarını daha belirgin hale getirirken çok kısa kesim saçların bile şekillendirilerek arkaya yatırılıp taranması da çok yakışan modeller arasında yerini almaktadır.
 • Esmer erkekler saç kesimlerini tamamlayıcı aksesuarlarla daha albenisi olan bir görüntüye de sahip olabilmektedir. Sadece toka takarak topuz ya da atkuyruğu yapmak değil, tek kulakta küpe, burunda hızma, saçına bandana veya saç bandı gibi çeşitli aksesuarlar

Esmer erkeklerin en dikkat etmesi gereken konular arasında hatta ilk sırada dişlerin bakımlı ve bembeyaz olması gerektiğidir. Esmer olmakla ve saç modeli ile dişlerin ne alakası var diye sorabilirsiniz. Ne kadar güzel bir saç modeli kullanırsanız kullanın şayet bakımsız ve sapsarı dişlere sahipseniz sizin tüm yakışıklılığınızı silip götürecektir. Bir diğer konu ise yine erkeğin beden temizliği ve ter kokmaması gerektiğidir. Kısaca güzellik, yakışıklılık, zarafet ve albenili olmak bir bütünün oluşturacağı özellik olduğu unutulmamalıdır.

 

 

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap