+40 Trend Erkek Düğün Saç Modelleri

 +40 Trend Erkek Düğün Saç Modelleri

Birbirinden Güzel Erkek Düğün , Nişan Saç Modelleri 2017 -2018 Sezonu

Düğünler, kadın olsun erkek olsun gelinlik ve damatlık gibi özel kıyafetlerin giyildiği özel günlerdir. Dolayısı ile saç modeli her ikisi için de çok önemlidir. Gelinlerde saç model çeşitliliği ve kullanılan taç, çiçek, duvak gibi aksesuarlar bulunsa da erkeklerde düğün saç modelleri aksesuarların olmadığı fakat alternatifi bol saç modelleri seçenekleri ile kişiye göre değişmektedir.

Erkek Düğün Saç Modelleri Nasıl Olmalıdır?

  • Erkek düğün saç modeli yani damatlık saç modeli sırf moda diye sık değişen saç modellerinden olmamalıdır. Çünkü düğün fotoğrafları ömürde bir kez çektirilen ve anı olarak kalan nadide fotoğraflardandır.
  • Erkekler düğünlerinde kendilerine en yakışan, yüz şekline en uygun, saçın cinsine uyumlu olan saç modellerini tercih etmelidir. Böylece modası geçse de o saç modelinin kendisin yakışıyor olması daha karizmatik görünmesini sağlayacaktır.

  

Erkek Düğün Saç Modelleri Çeşitliliği;

Damatlar, gelinler gibi aylar öncesinden saç modeli kaygısına düşmeseler de düğün öncesi son birkaç gün içinde telaş etmeye başlarlar. Oysa sadece saçın şekline karar vermek yeterli olmamaktadır.

Günler öncesinden, cilt bakımı, tırnak ve el ayak bakımı, varsa sakal, bıyık ve kaş bakımı gibi saç modelini yakından ilgilendiren yan detaylar da göz önünde tutulmalıdır. Ayrıca saçınızda kepek problemi varsa bu konuyu da günler öncesinden çözmelisiniz. Kendisine en yakışan saç modeline karar verirken saç, kaş, tırnak bakımı yanında varsa sakal ve bıyık modeli ve bakımı konusunda da saçla uyumlu olmasına dikkat edilmelidir.

  • Kısa ve arkaya doğru taranan saç modelleri,
  • Yandan ayrılan, saç uzunluğu kulak üstünü örten saç modelleri,
  • Saçları dik tutan, sprey yardımı ile uzun süre dayanan saç modelleri,
  • Uzun saç seven ve uzun saça sahip olanların çene hizasında kestirecekleri küt saç modelleri,
  • Omuz hizasında olan uzun ve kat kesim saçlar modelleri,
  • Çene hizasında küt kesim saç olsa da onun arkadan tutturulan atkuyruğu şeklindeki saç modeli
  • Yılın son trendi olan arkalar ve yanlar çok kısa kesim olup üst ön tarafta daha uzun saç bırakılarak kabartılıp şekillendirilen saç modelleri gibi daha da çoğaltmak mümkündür.

Saçlarla sakalların bütünleştirilerek uyumlu kesim modelleri uygulanabileceği gibi, aslında yapılması gereken tek konu, daima gittiğiniz kuaförünüze gitmek ve size en yakışanı yapması gerektiğini söylemeniz olacaktır. Çünkü kuaförünüz zaten sizin tipinize en uygun olan ve size en yakışan modeli bildiğinden kendinizi kuaförünüze emanet etmeniz en doğru karar olacaktır. Ayrıca çok farklı ve dikkat çeken bir saç modeli istiyorsanız önceden araştırma yapıp beğeneceğiniz modeli kuaförünüze tarif edebilirsiniz. Böylece sizin yapınıza uygun ise kuaförünüz bunu size uygulayacaktır ya da bazı küçük dokunuşlarla size en yakışacak şekle dönüştürerek memnun kalmanızı sağlayacaktır. Saç modeli seçiminin günlük değil fotoğraflarla ölümsüzleştirileceği unutulmamalıdır.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap