40 + Popüler Dövme Modelleri 2018 Kadın

 40 + Popüler Dövme Modelleri 2018 Kadın

2018 YILININ EN GÜZEL KADIN DÖVME MODELLERİ SİZLER İÇİN BİR ARAYA TOPLADIĞIMIZ POPULER BAYAN DÖVME MODELLERİ 2018

Dövmeler, kişilerin hayata bakış açısını yansıtan, kendilerini ifade etme şeklidir diyebiliriz. İlk kez dövme yaptıracak olan kadınlar uzun süre model seçme gelgitleri yaşar ve zor karar verir. İlk dövme çok küçük bir modelle başlar git gide daha büyük dövmelerle devam edilir. Dövmenin şekli kadar vücudun neresine yaptırılacağı da hemen karar verilebilen bir konu değildir. Bu nedenle ilk küçük dövmeler hemen fark edilmeyecek yerlere yaptırılır. Kalçanın sadece bikini giyildiğinde görülen taraflarına, kolun ve bacakların iç kısımlarına yapılarak alışma dönemi geçirilir.

Kalçaya yapılan dövmeler saklanabilen dövmelerdir. Kol ve bacakların iç kısımlarına yapılan dövmeler de her an dikkat çekmeyen kolay gizlenen alanlardır. Dövme kültürüne alışmak için ilk dövmeler için geçiş bölgeleridir.

Neden Dövme Yaptırılır?

  • Kişi kendisini daha iyi hissettiği için,
  • Sıra dışı olmak hoşuna gittiği için,
  • Dikkat çekmeyi sevdiği için,
  • Seçeceği model ile kendisini daha iyi ifade edeceğine inandığı için gibi nedenlerle dövme yaptırılır.

Popüler Kadın 2018 yılında Dövme Çeşitleri Nelerdir?

  • Küçük Minik Dövmeler; Abartıyı sevmeyen fakat bu benim tenimde olmalı diyebileceği bir harf, rakam, sembol, çiçek, pati, kelebek, yunus vb. çok farklı ve tek bende olsun denilmesi için ciddi araştırmalar yapılarak uygulanan dövmelerdir.
  • Kozmetik Dövmeler; Güzelleşmek için kalıcı makyaj destekçisi olarak kullanılan dövmelerdir. İnce ya da seyrek kaşları kalınlaştırmak veya daha enli görünüm vermek için yapılan dövmelerdir. Bu tür dövmeler sadece kaşlara uygulanmaz ayrıca çillere ve bazı yanık izlerini kapatmak için de uygulanmaktadır.
  • Fotoğraf Dövmeleri; Gerçeğe çok yakın ve sanatsal özellikleri olan dövmelerdir. Oldukça zordur ve ustalık gerektirir. Her dövme yapan kişi fotoğraf dövmelerinin hakkını veremez. Bu nedenle iyi bir araştırma yaptıktan sonra işin ehli kişilere yaptırmakta yarar vardır.
  • Yazılı Dövmeler; Son yılların trendi yazılı dövmelerdir. Özellikle el yazısının tercih edildiği, uzaktan bakıldığında soldan sağa ya da yukarıdan aşağıya çizgi çizilmiş gibi görünen bu yazılar çoğu zaman mesaj içerikli olmaktadır. Rakamlar, tarihler, isimler en çok tercih edilen modeller olsa da uzun yazılar, dörtlükler gibi yazılar en ilgi çeken dövme modellerindendir.
  • Geometrik Dövmeler; Bir kısım dövme meraklıları abartılı ve iç içe girmiş ten renginin bile görünmediği dövmeler yaptırarak kendisini daha mutlu hissetmektedir. Dövmeyi seven bir kesim birey ise sadelikten yana sadece bir daire içine üçgen, üçgen içine daire gibi uzun süreli bıkılmayacak şekilleri tercih etmektedir.
  • Özel Semboller Ve İlginç Dövmeler; Mors alfabesi ile yazılmış (nokta ve hat işaretleri ile) kendini ifade edebilecekleri ilginç dövmeler genç neslin pek bilmediği fakat son trend olarak uygulandığı dövme biçimidir. Dünya genelinde tek dil mors alfabesi ile işaret dilidir. Bu tip dövmenin özel ve ilginç olması da buradan gelmektedir.

Dövme Modelleri 2018 Bayan ( Kadın )

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap