+40 Yeni Çocuk Odası Modelleri Örnekleri

 +40 Yeni Çocuk Odası Modelleri Örnekleri

Erkek , Kız Çocuk Odası Modelleri ve Örnekleri ‘ni Bulabilirsiniz.

Evlerin en renkli, en hoş bölümleri arasında kuşku yok ki çocuk odaları başta gelir. Çünkü çocuk odaları hem içindeki genç arkadaşlardan dolayı, hem de süsleme ve renk seçimlerinden dolayı eve enerji verir. Gerek canlı renklerin yoğun kullanılması, gerek ise seçilen malzeme ve eşyaların dinamik bir enerji ile odaya ışık saçması ilgi görür. Her ev için çocuk odaları bu nedenlerden dolayı titizlikle hazırlanır. Anne ve babalar bu tarz durumlardan dolayı hem en kaliteli, hem de en enerjik seçenekleri değerlendirirler. Çocuk sayısına, çocuğun ya da çocukların cinsiyetine göre belirlenen pek çok ürün hızlı bir şekilde tedarik edilip odayı süslerken, kişisel tercih ve zevkler de burada etkili olabilir. Genel anlamda ise en güzel çocuk odası örnekleri 2017 -2018  örnekleri incelenebilir ve fikir alınabilir.

Erkek – Kız Çocuk Odası Modelleri

İşe koyulmadan önce odayı kullanacak çocuğun cinsiyeti üzerinden yorumlamalar yapılır ve bazı yaklaşımlarda bulunulur. Örnek olarak çocuk tek ve kız ise, tek kişili yatak ile tek kişilik diğer malzemeler tedarik edilirken, kitaplığından çalışma masasına kadar daha yumuşak geçişli pembe tonlar tercih edilir. Genel itibariyle bu tarz renk tonlarını seven kız çocukları için en tatlı figürlere sahip ürünler kullanılmaktadır. Aynı zamanda kullanım açısından da avantaj sağlayacak olan söz konusu ürünler dikkat çekerken, çocuk odası örnekleri de bu tür ürünlere işaret eder. Bir takım hayvan figürleri, çizgi film karakterleri de bu odaları süsleyebilir. Eğer kız çocuk sayısı 2 ya da daha çok ise yerleşim ve eşya seçimi de buna göre şekillenir.

Erkek çocukları için döşenen çocuk odaları daha soğuk renklerde, örnek olarak mavinin tonlarında donatılır. Burada önemli olan çocuğun hoşuna giden renk tonu ile duvarları boyamak, buna uygun şekilde de ürün seçimi yapmaktır. Tüm bu detaylar da çocuk odası örnekleri incelendiğinde daha rahat anlaşılır. Dileyen herkes söz konusu örneklere bakarak ister kız, ister erkek çocukları için oda hazırlığı yapabilirken, iki cinsiyet aynı anda tek bir odayı kullanacaksa ortaya çok daha renkli ve enerji dolu çeşitler çıkabilir.

 

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap