Adana’ya 33 bin Kişilik Muhteşem Stadyum Geliyor!

 Adana’ya 33 bin Kişilik Muhteşem Stadyum Geliyor!

 

Adanaspor ve Adana Demirspor’un tüm maçlarının oynanacağı Yeni Adana Stadı, törenle açılarak kullanıma sunulacak.

Adana Merkez Sarıçam ilçesinde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı TOKİ tarafından tamamlanan stadyumun yapımına, 2014 yılında başlanmıştı. Yeni Adana Stadı, Avrupa Futbol Federasyonları Birliği ve Uluslararası Birlik Futbolu Federasyonu standartlarına uygun olarak inşa edilmiştir. betpas

Stadın açılış törenine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan uzaktan bağlantıyla katılımda bulanacak. Ayrıca açılış törenine Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu’nun ve Adalet ve Kalkınma Partisi sözcüsünün de katılımda bulunması bekleniyor. betpas

Yeni Adana stadında ilk müsabaka, Adana Demirspor ile Altay arasında gerçekleşecek.

Yeni Adana Stadı’nın Dikkat Çeken Özellikleri

Stadın tribünleri Adana’nın iki büyük kulübünün renklerinden oluşuyor. Koltukların bir kısmı Adana Demirspor’un mavi-lacivert renkleriyle, bir diğer kısmı ise Adanaspor’un turuncu-beyaz renkleriyle boyanarak renklendirilmiştir betpas.

betpas giriş Stadyum içerisinde 10 adet asansör, 2adet yürüyen merdiven, 104 turnike bulunmaktadır. Ayrıca basın mensupları için ve VIP tribünleri de yer almaktadır. Halı sahadan itibaren 6 kat yüksekliğe sahip olan stadyum yapımında, engelli vatandaşlarda unutulmamış, 172 kişilik engelli bölümü ve 172 refakatçi koltuğu da hizmete sunulmuştur. Stadyum içerisinde kadın, erkek ve engelli olmak üzere 77 adet tuvalet bulunmakta. Ayrıca kadın ve erkekler için ayrı ayrı olmak üzere mescitte bulunmaktadır. Yeni Adana Stadı’nın çevresinde 431 araçlık kapalı otopark, 1013 araçlık açık otopark bulunmaktadır.

Stadyuma ait iki adet havuz ve masaj odaları da yer almaktadır. Yeni Adana Stadı’ndan 46 ayrı spor branşının spor kulüpleri de faydalanacak betpas.

 

 

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap