Yeni Trend Bayan Kısa , Küt Saç Modelleri

 Yeni Trend Bayan Kısa , Küt Saç Modelleri

Bayan Küt Saç Modelleri  , Kısa Saç Modelleri 2017 Kadın !

Küt saç modelleri kullanımı ve bakımı kolay saç modelleridir. Ancak düz saça sahip olan kişilerin tercih etmesi gereken bir model olduğundan dalgalı saça sahip olanlar pek tercih etmemektedir. Aksi takdirde sürekli fön çekmek durumunda kalabilirler. Ancak 2017 yılında dalgalı saçlarda da küt kesim saç modellerine rastlanmaktadır. Bayan Saç Modelleri 2017 adresinden diğer saç modellerini inceleyebilirsiniz.

  

Küt saç modelleri ni dar ve ince uzun yüzü olanlar ile küçük yüzlü kişiler tercih etmemeli, aksine enine geniş yüz tipleri ile kilolu ve yuvarlak yüz tipine sahip olanlar tercih etmelidir. Çünkü küt kesim yanlardan yüze kadar inmektedir ve küçük yüzler ile ince uzun yüzler tamamen kapanarak saçlar yüzü örtecektir. Oysa geniş yüz yapılarında ve yuvarlak yüz şeklinde küt saçlar yüzü ne kadar kapatsa da bu durum kişinin lehine bir durum olacaktır. Makyaj ile kusurlu yerleri kamufle etmek gibi aslında küt saç kesimi yüzünü küçük göstermek isteyenler için ideal bir saç modelidir.

   

Geniş alınlı kişiler de küt saç kesimini uygulayabilir fakat kâkül kesini ile kaşlara kadar inan kâkül alın genişliğini kapatmalıdır. Küt saç kesimi modelinde son trend ise arkalar daha kısa önler daha uzun olan kesim şeklidir. Bu saç kesimi küt kesime benzeyen fakat uçların uzun görünümü farklı bir ahenk veren modern bir saç kesimidir.

  

2016 yılında görülmeye başlayan ve hızla yayılan bir diğer saç modeli ise saçın bir bölümünü kazıtırken diğer tarafına hiç dokunmadan bırakmak tarzı olan iddialı saç modelidir. Bu bölgesel saç kazıtma modelleri sadece bayanlarda değil erkeklerde de büyük beğeni toplamış ve erkeklerde de saçın bir bölümünün kazıtılması modası uygulanmıştır. Küt saç kesimi modellerinde de 2017 yılı saç modelleri arasında saçın bir bölümü kazıtılması gibi seçenekler de bulunmaktadır. Ancak böyle bir saç modeline karar vermek oldukça radikal bir karardır ve cesaret istemektedir. Yani sık değişen moda kimi zaman kişileri zor dorumda bırakabilmektedir.

  

Küt saç modelleri çalışan bayanlar ile okuyan genç kızlar için oldukça uygun saç modelleridir. Çünkü bakımı ve kullanımı kolay olup pratik ve zamandan da kazandırmaktadır.

   

   

   

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap