Bebekler için Güneş Kremi Önerileri

 Bebekler için Güneş Kremi Önerileri

Bebekler için güneş kremi önemli ve tartışılan bir konu olarak dikkat çeker. Kimi aileler çocukların bu tarz ürünler ile daha bebekken tanıştırılmasının yanlış olduğunu düşünürlerken, kimi aileler ise uzmanların görüşleri alınarak hazırlanan ve sağlık açısından herhangi bir sorun teşkil etmeyen kremlerin kullanılabileceği konusunda emindirler. Uzmanlar da bu noktada bazı farklı fikirleri seslendirseler de bebeklerin tenine, sağlığına ve hassasiyetine uygun olacak şekilde üretilen çeşitli krem seçenekleri değerlendirilebilir.

Güneş Işınlarının Zararları

Bilindiği gibi güneş ışınları farklı etkileri ile sağlığı tehdit edebilmektedir. Özellikle de sıcak yaz günlerinde, belli başlı öğlen saatlerinde ciddi anlamda deriye, cilde etki eden durumlar gözlemlenebilir. Bu sıkıntıların önüne geçmek için de cildi koruyan güneş kremleri gerekli olmaktadır. Hatta her zaman güneşe çıkılırken muhakkak güneş kremi sürülmesi ile ilgili telkinler de büyükler tarafından söylenir. Ancak daha organ gelişimi tamamlanmayan, vücudu gelişim ve değişim çağında olan bebekler için de bu kremler kullanılabilir mi?

Hangi Tür Güneş Kremleri Kullanılmalı?

Gerek yetişkinler için, gerek ise bebekler ve çocuklar için herhangi bir ürün seçilirken organik ve doğal yapıda olanların öne çıkarılması ve değerlendirilmesi gerekir. Hele ki bebekler için bu durum daha da önemli bir hal taşır. Çünkü bebek teni narin ve hassastır. Tehditlere karşı son derece savunmasız ve zayıf olan bebek cildi hem güneş ılığından korunmalı, hem de bu sırada farklı kimyasal maddelerin etkisi altına girmemelidir. İşte burada da hangi tip güneş koruyucu kremin kullanılacağına dair seçimlerin yapılması gerektiği konusu dikkat çeker.

Annelerin bir kısmı hiçbir suretle güneş kremi kullanımının bebekler için yararlı olacağını düşünmezler. Kimi anneler ise güneşin zararlı etkilerinden dolayı farklı türde koruyucu kremlere yönelirler. Yine doktorların bir kısmı en azından 2-3 yaş aralığına gelene kadar bu tarz ürünlerin bebeklere temas etmemesi gerektiğini söylerlerken, kimi doktorlar ise organik yapıdaki kremlerin bir zararı olmayacağı düşünmektedirler. Kısacası burada önemli bir kargaşa ve sorunsal bizleri bekler. Ancak bu sıkıntının aşılmasında seçilen kremler ve içinde bulunulan ortam da çok büyük önem taşır.

Şöyle ki, anneler bebeklerine sık olmamak kaydı ile güneşten koruyucu krem sürebilirler. Bu durum çok büyük sıkıntılar doğurmaz. Ancak elbette ki her gün, her an sürülen kremler bebek tenine zarar verme yolunda bazı işlemlere imza atarlar. Bu nedenle de nadiren, sadece çok gerekli görüldüğünde bu kremler bebekler için kullanılabilirler. Bu noktada elbette ki kimyasal etkilerden arındırılmış, organik ve doğal özlü kremler tercih edilmelidir. Sağlıklı bebeklerin yetişmesi ve bu bebeklerin herhangi bir cilt problemi yaşamaması için söz konusu organik kremler kullanılabilir.

Öneriler

Her annenin seçimi farklı olabilse de konuya dair önemli bir takım öneriler de getirilebilir. Bunlar ise şu şekilde açıklanabilir;

  • Hamilton Toddler / Çocuk Losyonu / SPf50+; Söz konusu 125 ml Hamilton Toddler SPF50+ ürünü doğrudan doğruya bebekler ve çocuklar çin geliştirilmiştir. Alerjen özelliklerin minize edildiği bu ürün içinde oldukça az içerik madde yer alırken, etkinlik derecesi hayli yüksek olan bu losyon sıklıkla değerlendirilmektedir. UVA ve UVB güneş ışınlarından bebeğin narin cildini koruyan bu losyon su ve tere karşı da dayanıklıdır.
  • Alphanova Organik Güneş Koruyucu; Bebekler için özel üretilen bir başka güneş koruyucu ürün de budur. Dileyen her anne güneşe karşı etkili ve yapı olarak da organik olan bu kremden faydalanabilir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap