Burundaki Gözenekleri Kapatma ve Siyah Nokta Tedavisi

 Burundaki Gözenekleri Kapatma ve Siyah Nokta Tedavisi

Burun Gözeneklerini Sıkılaştırma ve Temizleme nasıl yapılır? Burun üzerindeki siyah noktalar nasıl gider ve Kapanır ? Yağlar nasıl temizlenir ?

Cilt konusunda herkes hassas olup bakım için mümkün olan gayret gösterilir. Ciltle ilgili sorunlar muhtelif olup bunlardan biri de ciltteki geniş gözeneklerdir. Cilt gözeneklerinin genişlemesi o cildin yağlı bir yapıda olduğunu işaret eder. Bu da ciltteki yağın arındırılmasını gerekli kılar. Ayrıca cildin her daim temiz kalması zorunluluğu doğar.

Burundaki Geniş Gözeneklerden ve Siyah Noktalardan Kurtulma Yöntemleri

Cilt gözenekleri denildiğinde, burun dikkat çeken bir organımızdır. Burunda siyaha çalan noktalar ortaya çıkmışsa gözeneklerde yağ birikmesi muhtemel demektir. Gözenekler şayet iyice tıkanmışsa bunun bir doktor gözetiminde açılması gerekir. Bununla birlikte burun cildinde oluşan geniş gözenekler için birtakım rutin işlemler söz konusudur.

 

Yapılacak ilk iş cilt temizleyicisi bir süt ile yüz için yıkama jelinin tedarik edilmesidir. Cilde zarar vermeyen, nitelikli ve alkol ihtiva etmeyen ürünler olmasına dikkat etmelisiniz. Daire şeklinde bu iki ürünü (temizleme sütünü, o olmazsa yüz yıkama jelini) yüz civarında gezdiriniz. Kullanım sonrasında biraz bekleyip yüzü temiz suyla durulayınız. Böylece gözeneklerin açılmasına katkı sağlanmış olur.

Gözeneklerin daha iyi açılması içinse, buharı fazla olan bir duşun alınması gerekir. Buna alternatif olaraksa, yüzünüzü sıcak su buharında biraz bekletmek faydalı olacaktır. 15 dk sonra gözeneklerde belirgin bir açılma söz konusu olacaktır. Bundan sonraki işlem, ortaya çıkan yağların ve görünen kararmış noktaların temizlenmesidir. Bunun dışında acil durumlar söz konusuysa, 15 dk kadar burun bölgesine soğuk kompres tatbik edilebilir.

Gözenekleri temizlemek için temizleyici sıvı ürünleri ve faydalı kremler de bir süreliğine kullanılabilir. Ayrıca gözenekleri açmada kullanılan cilt maskeleri de yarar sağlayacaktır.

Evde Siyah Noktalardan Kurtulabilirsiniz. Videolu Anlatım.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap