Buzdolabının Dondurucu Isısı Çok Düşüyor? Nasıl Çözülür?

 Buzdolabının Dondurucu Isısı Çok Düşüyor? Nasıl Çözülür?

 

 

Buzdolabında yüksek soğuk etkisine ihtiyaç duyan ürünler için özel olarak tasarlanan dondurucu kısmındaki soğukluk seviyesi çok önemlidir. Bu nedenle de buzdolabınızın tam performanslı olarak buradaki soğuk havayı etkin bir şekilde koruması gerekiyor. Aksi halde burada tuttuğunuz ürünlerin bozulması gibi durumlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bununla birlikte buzdolabınızı aşırı elektrik tüketilmesi gibi bir durumda söz konusu olabilir. Böyle bir durumla karşı karşıya kalmamak için buzdolabınızın bakım ve temizliğini düzenli olarak gerçekleştirmeniz gerekir. Eğer buzdolabınızın dondurucu ısısı çok düşüyor ise bunun nedenlerini iyice araştırmanız da gerekiyor. Bu sorunun nedenini ve çözümünü sağlayamıyorsanız mutlaka profesyonel İstanbul Arçelik Servisi hizmetlerine başvuru gerçekleştirmelisiniz.

Buzdolabının Dondurucu Isısı Neden Çok Fazla Düşer?

Arçelik buzdolabınızın dondurucu kısmındaki hava derecesinin çok fazla düşmesi birden fazla nedene bağlı olarak meydana gelebilir. Buna göre Arçelik buzdolabınızın dondurucu haznesinin kapağını tam olarak kapatmamış olabilirsiniz ya da tam olarak kapanmıyor olabilir. Böyle bir durumda içeriye yüksek seviyede nem ve sıcak hava girişi olacağı gibi içerideki soğuk havada dışarıya kaçar. Bu durumda dondurucu ısısının çok ciddi seviyede düşmesine neden olur. Bu tip bir durumda buzdolabınızın dondurucu kapısını tam olarak kapattığınızdan emin olmalısınız. Eğer buzdolabınızın dondurucu kapısının üzerindeki tutma kolundaki tırnaklar ya da girdiği yerdeki tırnaklarda kırılma varsa buzdolabı tam kapanmıyor da olabilir. Böyle bir durumda ise buzdolabınız için profesyonel Sultanbeyli Arçelik Servisi hizmeti almalısınız.

Buzdolabınızın dondurucu haznesini normal limitlerinin üzerinde yüklemiş olmanızda içeride oluşturacağı nem yoğunluğu dolayısıyla ideal soğutma seviyelerine çıkamamasına neden olur. Özellikle de bu durumda buzdolabınız çok aşırı şekilde çalışacağından soğutucu bölümünde fazla soğumaya neden olacaktır. Bu yüzden ideal limitlerde doldurma yapmalısınız. Buzdolabınızın sıcaklık ayarının çok yüksek olması da aşırı ısı düşüşüne neden olur. Bu durumda ise daha düşük bir ayar seçimiyle çözüm sağlayabilirsiniz. Bu seçeneklerden herhangi birisiyle sorunun nedenini belirleyemez ve çözüm sağlayamazsanız mutlaka Kadıköy Arçelik Servisi hizmetlerinden profesyonel destek almalısınız. Aksi halde yüksek enerji faturaları ve kronik buzdolabı arızalarıyla karşı karşıya kalabilirsiniz.

avast premier

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap