Çekici ve Yeni Dağınık Topuz Saç Modelleri

 Çekici ve Yeni Dağınık Topuz Saç Modelleri

Dağınık Topuz Saç Modelleri 2017 yılında bir çok yenilikle karşımıza çıkmaktadır. Örgü Dağınık Topuz Saç Modelleri

Tek bir telinin bile çıkmadığı, sıkı ve kalıp gibi toplanmış topuzlara son noktayı koyan 2017 yılı saç modelleri adeta özgürlüğü anımsatan dağınık ve serbest saçlarla gündeme oturmuştur. Atkuyruğu ve topuz gibi toplanan saçlarda bile dağınık görünümün hâkim olması saçlara farklı bir ahenk kazandırmaktadır.

Dağınık topuz saç modelleri, her şeyden önce doğal bir görünüm veren, gelişi güzel toplanmış gibi görünen saç modelleridir. Hem özel günlerde daha doğal modeller uygulamaya yardımcı olmaktadır hem de günlük yaşamda da çalışan bayanların da kolaylıkla toparlayabileceği türden yapılan bir saç modelidir.

  

Hatta çalışan bayanlar ile vize dönemlerinde kendilerine vakit ayıramayan öğrencilerin daha rahat çalışmaları için gelişigüzel toplayarak bir kalem sokup topuz yaptıkları saç topuzları bu model için verilebilecek en güzel örnektir.

  

Dağınık topuz saç modelleri, nişan düğün, mezuniyet gibi özel günler için de düşünülen ve uygulanan saç modelleridir. Tepede sivri topuz fakat kenarlardan çıkmış havası verilen dalgalı perçemler, ortadan ayrılan saçın arkaya doğru iki taraftan gevşek balıksırtı örülüp ense topuzu gibi birleştirilmesi, saçın yandan ayrılarak tek taraflı fakat yine gevşek bir biçimde balıksırtı örülerek yanda oluşturulan salaş topuz gibi topuz örnekleri çoğaltılabilir.

   

Hatta yaz gelinlerinde duvak bile kullanılmadan yapılan dağınık topuz modellerinin aralarına serpiştirilen beyaz çiçekler de büyük ilgi görülen gelin saç modeller indendir.

Dağınık topuz saç modellerinin bir diğer özelliği ise her yaşa yakışan bir saç modeli olmasıdır. Örneğin ileri yaşta bir kadının ak düşmüş saçlarında çok şık ve güzel duran dağınık topuz saç modeli, lise mezuniyetinde genç bir kızda da son derece şık ve doğal görünmektedir.

 

Saçı hiç örmeden ama iki taraftan alınıp ince ve küçük bir lastikle tutturup birbirlerinin içinden geçirerek örgü havası verilerek toplanan dağınık topuz modelleri de bulunmaktadır. Ayrıca renkli saç röfleleri attırarak yapılan dağınık topuz modelleri de bu yaz ayları için en fazla uygulanacak olan saç modellerinin arasına şimdiden girmiş görülmektedir. Kısaca dağınık topuz modelleri alternatifi bol ve çok kullanışlı bir saç modeli çeşididir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap