Çiçek Unu İle Kabızlığınıza Çözüm Bulun

 Çiçek Unu İle Kabızlığınıza Çözüm Bulun

Tıp dilinde adı “konstipasyon” olarak geçen, halk dilinde kabızlık olarak bilinen rahatsızlık geçici bir durum gibi görünse de kronik bir hal alabilir. Bu durum günlük hayata etki eden ciddi bir rahatsızlık oluşturur ve şişkinliğe neden olur. Kabızlığın bir çok nedeni vardır. Ciddi hastalıklardan tutunda, yediğiniz yiyeceklere kadar bir çok etken kabızlığa sebebiyet verebilir. Kronikleşen kabızlık durumu aynı zamanda kilo artışına da sebebiyet verir.

Öncelikle bu sorunu yaşamanız durumunda tavsiyemiz lifli yiyecekler tüketmeniz. Lifli yiyeceklerin sindirimi kolay olduğu için bağırsaklarda rahatça süzülerek dışkının katı bir form almasına engel olacaktır. Bunun yanında kayısı, kavun gibi meyveler de kabızlığa iyi gelen alternatifler arasında bulunuyor. Bu aşama da bol sıvı tüketimini de sizlere tavsiye ederiz.

Gün içerisinde hareketsiz kalıyorsanız, bu da kabızlığı tetikleyen faktörlerden biri. Yürüyüş halindeyken bağırsaklarınız çalışmaya başlar ve kabızlık sorununda sizlere yardımcı olacaktır. Bu yüzden gün içerisinde hareketsiz kalmamaya özen gösterin.

Belirli hastalıkların da kabızlık yaptığı gibi hamilelik döneminde de kabızlık sorunuyla karşı karşıya gelebilirsiniz. Gerek vücutta bulunan hormon değişiklikleri, gerek bebeğin bulunduğu alanın büyüklüğü nedeniyle bağırsaklara baskı olması gerekse hamilelik nedeniyle alınan takviye ilaçların etkisi ile kabızlık sorunu ile karşılaşılabilir. Bu durumda da anne adaylarının kabızlıkla baş etmeleri için lifli yiyecekler ve bol sıvı tüketilip, hareketsiz kalmaması gerekir.

Tüm bunları bilmenize ve uygulamanıza rağmen hala kabızlıkla mücadelenizde etkili bir sonuç alamadıysanız sizi bu yazımızda alternatif bir çözümle buluşturacağız. Tamamen öğütülmüş bitkilerden oluşan çiçek tozu ya da çiçek unu adıyla bilinen, aktarlardan alabileceğiniz bir üründür. İçeriği bir çok bitki yaprağının, tohumunun toz haline getirilip karıştırılması sonucu oluşturulmuştur. Ürün görüntüsü itibariyle kınaya benzemektedir. Günde bir tatlı kaşığı tüketmeniz halinde kabızlık sorununuza tamamen veda edeceksiniz.

Çiçek ununun kilo vermenize yardımcı bir ürün olduğunu da hatırlatmak isteriz. Düzenli tuvalete çıkmanız nedeniyle zamanla kilo verdiğiniz fark edeceksiniz. Kabızlık problemi olmayan insanlar kilo vermek amacı ile de bu ürünü kullanıyor.

Toz halinde bulunan bu bitkisel ürünü tüketirken yapısı itibariyle boğazınıza yapışabilir. Bu nedenle tavsiyemiz bir kase yoğurdun içine karıştırarak tüketmenizdir. Böylece daha rahat bir şekilde tüketmiş olacaksınız. Ürünü kullandıktan sonra 3-5 saat arasında tuvalete çıkabilirsiniz. Günlük düzenli kullanımınızda sizi rahatlatacak ve kabızlığınıza kalıcı bir çözüm olacaktır. Fiyatı da oldukça uygun olan bu ürünü aktardan alıp denemenizi kesinlikle tavsiye ederiz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap