Çiftlerin İlişkide Önem Vermesi Gereken 8 Alışkanlık

 Çiftlerin İlişkide Önem Vermesi Gereken 8 Alışkanlık

Çiftlerin İlişkide Önem Vermesi Gereken 8 Alışkanlık

Her ilişki için bazı noktalar fazlası ile önemli ve hassastır. Özellikle de uzun ömürlü sürmesi istenen ilişkilerde çeşitli noktalara dikkat etmek gerekir. Hatta alışkanlıklar noktasında tüm bu detaylar da hayatı şekillendirebilir. Peki, uzun bir ilişki için gerekli olan alışkanlıklar nelerdir?

 1. İlgi Duyulan Hobileri Beraber Yapmak

Her çift ilgi alanlarını birbirleri ile paylaşabilir ve ortak hobileri de beraber bulabilir. Bu durum birbirlerine olan sevgiyi güçlendirirken, saygı ve neşe de ilişkiye egemen olur. Muhakkak beraber zaman geçirmek şarttır.

 1. Yatağa Birlikte Girmek

Kavga bile etseler belli başlı sorunları aşarak yatağa gitmek, aynı anda ve beraber uyumak önemlidir. Cinsel hayat için de, duygusal beraberlik için de bu durum önem taşır.

 1. Kızgın Uyumamak

Yatağa birlikte gitmek kadar önem taşıyan bir başka detay da vardır. Bu detay tamamen psikolojiktir. İster birlikte olunsun, ister çeşitli sebeplerden dolayı ayrı yerlerde kalınsın uykuya dalarken çiftleri birbirleri ile ilgili olumsuz düşünmemeleri şarttır.

 1. Öpmek ve Sarılmak

Çeşitli çiftlerin hayatları incelendiğinde, güne öperek, sarılarak, koklayarak başlamak hepsinin alışkanlığıdır. Bu nedenle de öpmek ve sarılmak mutluluk getirir.

 1. Güven Duymak

İlişkinin bel kemiği güven duygusudur. Partnerler birbirlerine olan güven duygularını derinden hissederlerken, bu şekilde ilişkide de mutluluk hakim olur.

 1. Pozitif Olmak

Çiftlerin birbirleri için seçtikleri kelimeler her daim pozitif anlamlar taşımalıdır. Ancak bu sayede istenen diyalog başarı ile kurulabilirken, elbette ki çiftin de ömür boyu kırıcı olmadan hareket etme kabiliyeti kazanması sağlanır.

 1. Takdir Etmek

Övgü, takdir etme gibi hamleler çiftleri birbirlerine ısındırır. Her daim beraber olma duygusu da bu şekilde kamçılanır. İşte bu nedenle de takdir etmek önemlidir.

 1. Esprili Olmayı Sürdürmek

İlişkinin kişiyi sıkmaması, en güzel duyguları yaşatması için bazı noktalar öne çıkarken, tıpkı ilk zamanlarda olduğu gibi seneler içinde de esprili ve güzel sözler ile en hoş anlar yaşanmalıdır. Esprili olmayı sürdürmek için belli bir koşul aranmaz, mutlu olmak için bu yola başvurulur.

 

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap

Yapılan Yorumlar
1
 • Hamilelikte Cinsel İlişki Ne Zaman Bırakmalı?
  Hamilelikte Cinsel İlişki Ne Zaman Bırakmalı?
  Konu Sahibi
  ziyaretci
  6 sene önce

  […] Çiftlerin İlişkide Önem Vermesi Gereken Alışkanlıklar […]

  Cevapla
  27