Cilt için Beyazlatıcı Doğal Pirinç Unu Maskesi

 Cilt için Beyazlatıcı Doğal Pirinç Unu Maskesi

Cilt Beyazlatıcı Pirinç Unu Maskesi , Pirinç unu maskesinin Cilde Faydaları Doğal Beyazlatıcı 

Asya ülkelerinde uzun yıllardan beri cilt lekelerine karşı yapılan pirinç unu maskesi günümüzde de hala uygulanmakta olup, pirinç tozu (pirinç unu) ile yapılan kolay bir uygulamadır. Güneş yanıkları, sivilce gibi cilt üzerinde bazı lekelere sebep olan etkilere karşı doğal bir cilt rengine ulaşmak için uygulanmaktadır.

Evinizde pirinç unu yoksa bile havanda döveceğiniz pirinç ile de yapılabileceğiniz bir maske olduğundan beraberinde bal ve süt gibi ana malzemelerle harikalar yaratabilirsiniz.

Pirinç Unu Maskesi Tarifleri

Birinci Tarif:

Malzemeler;

 • 3-4 kaşığı pirinç unu
 • Yarım çay bardağı su

Hazırlanışı;  Pirinç unu ile suyu karıştırarak, hazırladığınız karışımı yüzünüzde lekelerin ve sivilcelerin yoğun olduğu bölgelere yedirerek sürün. İyice kurumasını bekleyin ve kuruduktan sonra ılık su ile yıkayın. Daha sonra cildinize uygun nemlendirici kullanarak pirinç ununun yapacağı cilt kuruluğunu da engelleyin.

İkinci tarif;

Malzemeler;

 • 1 tatlı kaşığı pirinç unu
 • 1,5 çay kaşığı hakiki bal

Hazırlanışı; Belirtilen ölçülerdeki bal ve pirinç ununu iyice karıştırın. Hazırlamış olduğunuz karışımı yüzünüzdeki lekeli yerlere yedirerek sürün. Yaklaşık 15-20 dakika kadar beklettikten ve karışım cilt tarafından iyice emildikten sonra ılık su ile yıkayın.

Üçüncü Tarif;

Malzemeler;

 • 2-3 çay kaşığı pirinç unu
 • Süt (istenilen kıvam elde edilecek kadar)

Hazırlanışı; Birinci tarifte kullanılan maske tarifindeki gibi fakat su yerine süt kullanarak uygulanan bir maskedir. Belirtilen ölçülerdeki pirinç unu ve sütü iyice karıştırılarak istenilen kıvamı oluşturun. Daha sonra yine lekeli yerlere sürerek kuruyuncaya kadar bekleyin ve kuruduktan sonra yine ılık su ile yıkayarak temizleyin.

Dördüncü Tarif;

Malzemeler;

 • 1-2 yemek kaşığı pirinç
 • 1-2 yemek kaşığı su
 • 1-2 yemek kaşığı süt

Hazırlanışı; Bu maske tarifinde pirinç unu yerine pirincin kendisi kullanılmaktadır. Belirtilen ölçülerdeki pirinç, su ve süt kısık ateşte iyice pişirilerek lapa haline gelince yoğun merhem kıvamına gelmesi için ezerek ve karıştırarak kıvam oluşturun. Kıvamını alan karışımı yüzünüzdeki lekeli yerlere sürerek yaklaşık 15 dakika kadar bekletin ve daha sonra yine ılık su ile yüzünüzü yıkayın.

Bu yapılışı kolay olan cilt maskelerini belli aralıklarla yaparak uygulayabilir, cilt lekelerinizi yok edebilirsiniz.

Cildinizi Beyazlatmak için ve Parlatın Pirinç Unu Maskesi Yapımı Videolu Anlatım.

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=a-MUod6Nha4[/embedyt]

Pirinç unu maskesinin Cilde Faydaları

Kolojen; Pirinç unu ile yapılan maskeler kolojen üreterek cilde esneklik verir ve kırışıklıkların oluşması riskini ortadan kaldırır. Cildi kuru olan kişilere önerilir.

Yağ; Pirinç unu maskesi ciltte bulunan yağların emilmesini sağlar. Bu nedenle sadece kuru ciltler değil, yağlı cilde sahip olanlar için de bu maskeler önerilmektedir.

Cilt Lekeleri; Pirinç unu maskeleri yüzdeki sivilce ve güneş lekeleri gibi lekeleri yok etmek için kullanılan etkili maskelerdir. Sadece 1 ya da 2 kez uygulayarak sonuç almayı düşünmemelidir. En az 8-10 kez uygulanabilmeli ki lekelerin yok olması için cildinizin tonunun birkaç ton açılması gerektiğini bilmek gerekmektedir.

Cilt Temizliği; Pirinç unu maskesi cilt temizliğinde de çok etkili bir uygulamadır. Ölü deriyi temizler, piyasada satılan pek çok sabun ve jelden daha etkilidir. Üstelik sadece cildi birkaç ton açarak cilt lekelerini yok etmez, cildi tahriş etmeden cildin rengini açarken yumuşatır.

 

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap

Yapılan Yorumlar
1
 • Pirinç suyunun faydaları nelerdir ? Pirinç suyu nasıl hazırlanır ? | Kadın ve Trend – Moda , Güzellik , ve Sağlık Blogu
  Pirinç suyunun faydaları nelerdir ? Pirinç suyu nasıl hazırlanır ? | Kadın ve Trend – Moda , Güzellik , ve Sağlık Blogu
  Konu Sahibi
  ziyaretci
  4 sene önce

  […] ortaya çıkmıştır. Eğer ilk defa pirinç unu maskesi yapıyorsanız. Daha önce Yazdığım Cilt Beyazlatmak İçin Pirinç Unu Maskesi yazımızı […]

  Cevapla
  31