Dar ve Küçük Mekanlar için Resimli Dekorasyon Örnekleri

 Dar ve Küçük Mekanlar için Resimli Dekorasyon Örnekleri

Mutfak , Banyo, Salon, Odalar  için Dar Mekanlar için Dekorasyon Önerileri ve Resimlerini Bulabilirsiniz.

İçinde bulunulan mekan eğer fazlası ile dar ise bazı ufak dokunuşlar ferah bir ortam hazırlanmasını sağlayacaktır. Özellikle de dar bulunan ev ya da iş yerlerinde bu dokunuşlara ihtiyaç vardır. Daha üretken olmak, ortamdan daha iyi bir tat almak için söz konusu hamleler ile içinde bulunulan yer daha da güzelleşecektir. İnsanlar ferahlığı ve rahatlığı sevdikleri için de bu durum dikkat çekecektir. Peki ama bunun için neler yapılmalıdır, yani dar mekanlara dekorasyon anlamında hangi dokunuşlar gereklidir?

 

   

Dar Mekanlar için Farklı Öneriler

İlk olarak işe eşya yerleşimi ile başlanır. Kullanılmayan, fazlalık olan tüm eşyalar elemine edilmelidir. Ortamın özelliğine göre sehpa gereksiz ise kaldırılmalı, hacimli koltuk takımları yerine daha ince ve kibar oturma grupları konmalıdır. Ofisler için gereksiz geniş olan sandalye ya da masalar yerine naif eşyalar tercih edilmelidir. Bu ve bunun gibi seçenekler her daim ortamı ferahlatacaktır.

 

Öte yandan duvar rafları da daha hoş detaylar elde etmek için kullanılabilir. Ortalıkta duran bazı eşyaların duvar raflarında toparlanması son derece mantıklıdır. Buradan hareketle de en iyi ve en güzel mekan ferahlığı için ilk adım atılmış olabilir. Çünkü çoğu ev ya da iş yerinde ortalıktaki fazla malzemeden kaynaklı olarak bir daralma sorunu görülür. Duvar rafları bu sorunları çözer.

Açık renk duvar boyaları ve 3 boyutlu duvar kağıtları da mekana derinlik algısı verir. Dar ortam bir anda geniş ve ferah görünürken, en iyi etkiler de bu sayede alınabilir. Gri ya da koyu kahve tonlarındaki basıklık ile beyaz ya da açık pembe renklerinin verdiği ferah etki arasında çok büyük farklar vardır. Bu nedenle de söz konusu dekorasyon fikirleri için tüm bu detaylara dikkat edilir.

Dar Mutfak Dekorasyon Örnekleri Resimleri

 

   

Ek olarak yerleşimdeki bazı detaylar da hayat kurtarır cinstendir. Örneğin dar bir salonda penceresiz duvara enlemesine geniş bir ayna koymak odanın derinliğini en az 1,5 kat artıracaktır. Ayna hilesi bazı restoran, gece kulübü gibi mekanlarda da sıklıkla uygulanır ve başarılı sonuçlar alınır.

Dar Yatak Odası Örnekleri Resimleri

 

  

 

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap