Dexofen 25 mg Ağrı Kesici Neye İyi Gelir?

 Dexofen 25 mg Ağrı Kesici Neye İyi Gelir?

Dexofen Neye İyi Gelir? Dexofen İlacı Ne İçin Kullanılır ? Endikasyonları ve Yorumları bulabilirsiniz.

 

Dexofen vücutta iltihap ve ağrı belirtileri bulunuyorsa bu şikayetleri gidermek adına kullanılmaktadır. Genel olarak iskelet, diş ve kas ağrılarının tedavisinde kullanılan dexofen ayrıca ateş düşürücü olarak da kullanılmaktadır.

Dexofen hakkında bilinmesi gerekenler;

 

Şayet ilacın etken maddesine karşı bir alerjiniz bulunuyorsa bu ilacı kullanmamanız gerekir. Adet dönemi ağrıları, diş ağrısı, ameliyat sonrası meydana çıkabilecek ağrılar ve iskelet-kas sistemi ağrılarında kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra ateş düşürücü özelliği de bulunmaktadır. Bu ilacın kullanımı bağırsaklarda ve midede delinme ve kanama gibi riskler oluşturabilmektedir. Kanlı, siyah veya katranımsı dışkı ya da kanlı öksürük veya kahve telvesi görünümünde kusma tarzı belirtilerden herhangi birini gördüğünüzde acil olarak doktora başvurmanız gerekir.
Yaşlı hastaların bağırsaklar ve midede ki ciddi yan etkilere maruz kalma ihtimalleri çok daha yüksektir. Tekrarlayan ve aktif bağırsak ve mide ülseri ile mide – bağırsak kanaması, şiddetli kalp ya da karaciğer yetmezliği ve şiddetli böbrek yetmezliği gibi hallerin birine sahipseniz bu ilacı kullanmamanız gerekir.
İltihabi bağ dokusu rahatsızlığı, geçmişte yaşadığınız ya eskotlar da şuan var olan bağırsak – mide hastalığı, sigara kullanımı, geçirdiğiniz mide kanaması öyküsü, hipertansiyon, kalp rahatsızlığı, geçmişte yaşanan kalp krizi, konjestif kalp yetmezliği, kan pıhtılaşması ya da felç, üreme sorunu, kısırlık testi yaptıracak olmak, daha önce yaşanmış Crohn hastalığı yada ülseratif kolit hikayesi, böbrek hastalığı, karaciğer hastalığı durumlarından herhangi birine sahipseniz söz konusu ilacı kullanmadan önce bu durumu mutlaka doktorunuza anlatın. Söz konusu ilacın kullanımı sizin adınıza uygun olmayabilir veya ilacı güvenli bir şekilde kullanabilmeniz adına spesifik testlere ve doz ayarlamalarına gereksinim duyabilirsiniz.
İlacı kullanırken, kullanmanızın vücudunuza verebileceği zararlı etkilere neden olmadığından emin olmak adına kan tahlilinizi sık sık yaptırmanız ve karaciğer fonksiyonlarınızı da kontrol etmeniz gerekmektedir. Doktorunuzun tavsiyesi olmadan ilacı çocuklara vermeyiniz. İlaç kullanırken alkolden kaçınınız. İlacın alkol ile kullanılması mide kanama ihtimalini arttırmaktadır. İlacın reaksiyon ve düşüncelerinizi bozabilecek etkileri bulunmaktadır. Şayet araç ve makine kullanacaksınız çok dikkat etmeniz gerekir. Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktora danışmadan bu ilacı kullanmayınız.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap