Doğal ve Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

 Doğal ve Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

Doğal ve Hızlı Saç Nasıl daha Çabuk Uzatılır ? Saç Uzatma Kürleri Nasıl Yapılır ? Hızlı Saç Uzatma Maskeleri ve Yağları

Saçlar, bir bayanın en önemli aksesuarı gibidir. Bakımlı ve sağlıklı olmalıdır. Ancak çoğu zaman saçların kolay uzamadığı, çok çabuk kırıldığı, saç uçlarının çatallandığı, matlaşıp kuruduğu gibi çok sayıda serzenişlerle karşılaşılmaktadır.

Sıkıntılı ve sorunlu saçlar hızlı uzamaz, cılız ve sağlıksız kalır. Bunun için öncelikle neler yapıp neler yapmamamız gerektiğini bilmemiz gerekmektedir. Bunları uyguladıktan sonra ise saç sorunlarını giderici doğal kürler uygulayarak sorunların kökten çözümlenmesi sağlanabilmektedir.

Hızlı Saç Uzatmak İçin Nelere Dikkat Edilmelidir?

 • Bol su için.
 • Sabah akşam sürekli ve hırpalamadan saçlarınızı tarayın, saç köklerine hafif masajlar yapın.
 • Saç kurutmak için saç kurutma makinesi kullanmayın.
 • Saçlarınıza sıklıkla fön çekmeyin.
 • Bol protein tüketin.
 • Vücudun vitamin eksikliği varsa bunları giderin. Özellikle B vitamini ile A ve C vitamini takviyesi alın.
 • Kimyasal madde içeren hiçbir ürünü kullanmayın.
 • Saçınıza özel kürler ve besleyici yağlar kullanın.
 • Her banyodan sonra elma sirkesi ilave edeceğiniz su ile saçlarınızı durulayın. Böylece saç dipleriniz beslenir ve saçınız daha hızlı uzar.
 • Saç diplerinize masajlar yapın ve banyo öncesinde badem yağı, zeytinyağı gibi saf ve katkısız doğal yağları kullanarak yaptığınız bu masajlarla saç köklerinizi kuvvetlendirin.
 • Odanızda buhar makinası bulundurun.(Kaynayan çaydanlık da olur)
 • Biotin tablet kullanarak da saç uzamasını hızlandırabilirsiniz. (Yumurta, kepekli tahıl ve soyada bol miktarda bulunan biotin bu ürünleri kullanarak da alınabilmektedir)
 • Atkuyruğu, topuz ya da sıkı örgülü saçlarla yatmayın.
 • Dengeli ve düzenli beslenin
 • Stresten uzak durun.
 • Aşırı sıcak, aşırı soğuk havalarda saçınızı mevsimine uygun biçimde koruyun.

Hızlı Saç Uzatma için Bitkisel Kürler ;

 

Elma Sirkesi Kürü; Elma sirkesini saçınızın durulama sırasında, şampuandan ve kremden arındırdıktan sonra saçınıza sürerek 10 dakika kadar saçınızda bekletin ve durulayın. Bu kür sayesinde hem saçlarınız daha parlak görünecek, hem dökülmeyecek hem de daha hızlı uzamasını sağlayacaktır.

 

 


Bitki Yağları Kürü;
Kekik yağı, biberiye yağı ve zeytinyağını aynı oranda karıştırın. Bu karışımı saçlarınıza masaj yaparak uygulayın ve saçınızda 45 dakika kadar bekletin. Daha sonra saçlarınızı yıkayarak durulayın. Haftada bir ya da on günde bir saçınıza uygulayın.

 

 

 

Badem Yağı Kürü; 1 tatlı kaşığı badem yağı ve yarım tatlı kaşığı sarımsak yağını karıştırarak saç diplerinize sürün. Bu karışımı saçlarınızda 20 dakika kadar beklettikten sonra durulayın. Bu kürü 15 günde bir saçlarınıza uygulayabilirsiniz.

 

 

 


Marul ve Turp Kürü;
1 tane turp dilimleyin ve 1 litre suyun içine atın. Aynı suyun içine 3-4 yaprak taze marul atarak kaynatın. Kaynayan suyu süzgeç yardımıyla süzün ve saç diplerinize masaj yaparak uygulayın. Bu karışımı 1 saat kadar saçınızda beklettikten sonra durulayın.

 

 

 

Lavanta kürü; Lavantanın ve lavanta yağının saça faydaları herkes tarafından bilinmektedir. 2 Bardak suyun içine 1 yemek kaşığı lavantayı ekleyerek 15 dakika kadar demleyin. Sonrasında suyu süzgeçten geçirerek ayırın. Bu suyu banyoda son durulama suyunuza karıştırarak kullanın. Hem saçınızın güzel bir lavanta gibi kokmasını sağlayacak hem de saçlarınızın hızlı uzamasına yardımcı olacaktır. Bu kürü haftada iki kere uygulayabilirsiniz.

 


Dikkat Edilmesi Gerekenler;

Saçınızda, saç kıran, mantar gibi saç derisi ve saç hastalıkları varsa öncelikle bir cilt doktoruna başvurmalısınız. Bu gibi durumlarda bazı kürler deri hastalıklarına sakıncalı olabileceğinden uzmana danışmadan kullanılması önerilmez. Şayet daha önce bir uzmandan yardım aldınız ve saçlarınız ya da saç derisi hastalıklarınızla ilgili bir krem, merhem ya da ilaç kullanıyorsanız yine doktorunuza danışarak saç kürlerini uygulamanız daha sağlıklı olacaktır.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap