Doğru Şekilde Hamilelik Hesaplama

 Doğru Şekilde Hamilelik Hesaplama

Hamilelik süresini hesaplamak için kullanılan farklı yöntemler vardır. Kişiler kendileri evde kaç haftadır hamile olduklarını hesaplayabilecekleri gibi profesyonel ortamda da bu bilgiyi edinebilirler. Kadın doğum uzmanları tarafından yapılacak olan kontroller ile kişilerin kaç haftadır hamile oldukları en net ve doğru şekilde ortaya çıkarılır. Hamilelik hesaplama ayrıca kişinin gebelik belirtilerine bakılarak da yapılabilir. Birçok seçenek olsa da kişilerin en doğru yanıtı kadın doğum uzmanları ile görüşerek alacağı kesindir. Ultrason cihazları, yapılacak olan kan tetkikleri ve diğer testler ile hamilelik hesabı eksizsiz şekilde yapılabilir.

Kaç Haftalık Hamile Olduğu Nasıl Öğrenilir?

Hamilelik süresini öğrenmek isteyenlerin hesap yapması gerekir. Kaç haftalık hamile olduğunu öğrenmek isteyenlerin uygulayabileceği birçok yöntem vardır. Hamilelik süresi hesaplama yöntemleri şu şekildedir:

  • Son adet tarihi baz alınarak hesap yapma
  • Son adet tarihi ve cinsel birliktelik tarihini baz alarak hesap yapma
  • Ultrason ile kontrol
  • Kan testi ile kontrol

Hamilelik süresini öğrenmek için yapılabilen hesaplama işlemleridir.

Bebeğin Kaç Aylık Olduğu Nasıl Hesaplanır?

Gebe kalma süresini hesaplamak için kullanılan birtakım yöntemler bulunur. Bu yöntemler her ne olur ise olsun her işlem için kişinin son adet tarihini bilmesi gerekir. Eğer kaç haftalık hamile olunduğu öğrenilmeye çalışılıyor ise bu durumda son adet tarihinin ilk günü üzerinden hesap yapılmalıdır. Otomatik olarak son adet tarihini baz alarak hesaplama yapan kaynaklar olsa da kişiler kendileri de hesaplama yapabilir.

Son Adet Tarihi Nedir?

Son adet tarihi ile hesaplama yapılabilir. Son adet tarihinin başlangıcı olan ilk gün biliniyor ise hesaplama yapmak daha kolaydır. Net bir tarih belirlemek için son adet tarihi kullanılır. Hamilelik hesaplama yöntemlerinden en sık yapılanı kişilerin SAT üzerinden hesaplama yapmasıdır.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap