Dünyanın Gezilmesi Gereken En Güzel 10 Gölü

 Dünyanın Gezilmesi Gereken En Güzel 10 Gölü

Dünyanın Görülmeye Değer ve  En Güzel Gölleri

Dünyada birbirinden güzel doğa harikaları vardır. Saymakla bitmeyecek olan bu harika yerler dünya üzerine serpiştirilmiş durumdadır. İnsan unsuru olmadan oluşan bu doğa harikalarından biri de gölledir. İnsanı büyüleyen, harika güzellikler olan göller dünyanın her yerinde bulunmaktadır. Gezilecek Yerler Kategorisinde Doğal Göller , Gezilmesi Gereken yerleri bulabilirsiniz.

Dünyanın görülmeye değer Gezilecek en güzel 10 gölü karşımızda

Jasna Gölü: Julijske Dağlarının çevrelediği etrafı çam ormanlarıyla dolu olan bu gölün insana sakinlik ve huzur veren bir havası vardır. Ailecek balık tutmanın zevkine varabileceğiniz dünyanın görülmeye değer en güzel 10 gölü arasında yer almaktadır. Bu göl Slovenya’da yer almaktadır.

 

      

Como Gölü: İtalya’da bulunan bu göle evleriyle Akdeniz havası hakimdir. Romantik ve büyüleyici havasıyla evli çiftlerin de balayı için en çok tercih ettiği yerlerden bir tanesidir.

      

Annecy Gölü: Çevresindeki her yerde bisiklet süren insanlar, birbirine yakışan çiftler ve köpeğini gezdiren insanlar görebileceğiniz bir yer. Tarihi yapısı ve doğal saflığıyla yerli ve yabancı akımına uğramaktadır.

     

Constance Gölü: Avrupa’nın en büyük 3. Gölü olan bu göl, Almanya, Avusturya ve İsveç arasında yer almaktadır. Ziyaret eden herkese muhteşem doğa harikaları eşlik etmektedir. Bunların yanında üzüm bağları, meyve bahçeleri ve plajları da bulunmaktadır.

 

        

Malawi Gölü: Birçok canlıyı içinde barındırmasıyla dikkatleri çeken Malawi gölü, Dünya’nın en büyük 7. Gölü’dür. Temiz havası ve rengarenk bitki çeşitliliğiyle de insana huzur verebilecek yerlerden bir tanesidir.

  

Ivag Gölü: Doğayla iç içe olacağımız bu yer sakin ve huzurlu yapısıyla İsveç’te yer almaktadır. Çevresinde bulunan İsveç mimari tarzını yansıtan ahşap evler bu güzelliğe ayrı bir hava katmaktadır.

 

Inle Gölü: Güney Doğu Asya’ nın en büyük ikinci ülkesi olan Myanmar, bu göle ev sahipliği yapmaktadır. Cennetten bir yeri andıran bu doğa güzelliği yemyeşil sazanlıklar tarafından çevrelenmiştir.

 

Tahoe Gölü: Dünya’nın en derin 10. gölü olan bu göl Amerika’da bulunmaktadır. Hatta çeşitli filme ve dizilere ev sahipliği bile yapmıştır. Görünümü açısından tropikal denizleri andırsa da oldukça soğuk bir göldür.

        

Plitvice Gölü: Hırvatistan’da yer alan bu göl UNESCO tarafından korunmaktadır. Görülmeye değer eşsiz manzarasıyla gelen konukları en güzel şekilde ağırlamaktadır.

 

Melissani Gölü: Yunanistan’da bulunan dünyanın görülmeye değer en güzel 10 gölü içinde sayabileceğimiz bir diğer göl bir mağaranın içinde bulunmasıyla herkesi kendine hayran bırakmıştır.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap