En Etkili Sivilce Kremleri – Sivilcelerinize Veda Edin

 En Etkili Sivilce Kremleri – Sivilcelerinize Veda Edin

En iyi sivilce kremleri ve sizler için hazırladığımız Doğal yollarla sivilceden kurtulma yöntemleri ! Özellikle ergenlik döneminde gençlerin korkulu rüyası haline gelen sivilceler yüz sağlığını tehdit etmekle kalmıyor aynı zamanda en güzel yüzde bile çirkin bir görüntüye yol açıyor. Söz konusu sivilce en can sıkıcı şey sivilcelerin kaybolduktan sonra geride bıraktıkları kahve rengi lekelerdir. Sivilcelerden kurtulmak için mikrodermazyon, lazerli cilt yenileme, kimyasal peeling gibi çeşitli yöntemleri tercih edebileceğiniz gibi dilerseniz çok ağır olmayan sivilce sorunlarınız için beyazlacıtı kremlerden de faydalanabilirsiniz.

Sivilce İzlerinden Kremlerle Kurtulun

Her şeyden önce alanında uzman olan bir doktordan cilt tipinizin belirlenmesi ve cilt tipinize uygun kremlerin tavsiye edilmesini istemenizi önermekle birlikte aynı şeyi reçeteli veya reçetesiz kremleri kullanmadan önce de yapmanızı öneriyoruz. Unutmayınız ki bilhassa reçeteli beyazlatıcılar her cilt tipiyle uyumluluk göstermemektedir. Bu açıdan bakıldığında reçeteli beyazlatıcılar için doktor onayı şarttır.

Sivilceler için Reçetesiz Hafif Kremler
Hafif kremler olarak tanımlayabileceğimiz bu kremler,  %2 oranında cildi ağartan bir etkiye sahip olan hidrokinon bileşenini içerir ve genellikle basit sivilce sorunları için kullanılır.  Ciddi sivilce lekelerinde pek etkili oldukları söylenemez. Bu tür hafif kremler reçete gerektirmez, doğrudan eczanelerden temin edilebilir.

%2’den daha fazla hidrokinon içeren kremler daha fazla ağartıcı etkiye sahip olmalarından dolayı doktor gözetiminde ve ancak reçeteyle hastaya verilebilir.

  • Cellexc Clear Complexion Complex
  • Scar Zone Yeşil Çay İçerikli Akne ve Akne İzlerini Giderici Krem
  • Salvolin Salyangoz Akne-Leke Giderici Krem
  • IsisPharma Cilt Lekeleri için SPF 20 Bakım Kremi
  • Clinodor Cilt Yenileme Kremi
  • Planta Pura Activa Rose Lekeli Ciltlerde Etkili Aydınlatıcı

Sivilce izleri için reçeteli kremler

Reçeteli kremler doktor onayıyla ve genellikle eczanelerden satın alabileceğiniz krem çeşitleridirler. Nitekim dermatoloğunuzun önerdiği bir krem kullanmak da o kremden yüzde yüz sonuç alacağınız anlamına gelmez. Bunun yanı sıra bir kremin işe yarayıp yaramadığını anlamak için o kremi mutlaka belli bir süre düzenli bir şekilde kullanmak gerekir. Eğer sivilce sorunlarınız çok ileri düzeydeyse dermatoloğunuz tarafından kimyasal peeling veya son yıllarda oldukça popüler olan lazer cilt yenileme şeklindeki tedavilere de yönlendirilebilirsiniz.

Sivilce İzlerinden Doğal Yöntemlerle Kurtulun

Elbette sivilcelerden kurtulmanın tek yolu yukarda saydığımız yöntemlerden ibaret değil. Dilerseniz daha doğal ve daha ekonomik olan, evinizde rahatlıkla kendi kendinize hazırlayıp, uygulayabileceğiniz doğal cilt maskeleri ya da ürünleri de kullanabilrisiniz. İşte o doğal yöntemlerden bir kaçı…
Limon Suyu
limon suyu asitli yapısı sayesinde ciltteki lekeleri silip atmakta oldukça etkilidir. Geceleri uyumadan önce bir tutam pamuk alıp üzerine bir kaç damla limon damlatın ve yüzünüzdeki lekelere yedirin. 10-15 dakika sonra yüzünüzü durulayabilirsiniz.

Aloe Vera
Taze Aloe Vera jelleri, cildinizi onaran ve canlılık kazandıran mucizevi bir bitki, tam bir vitamin deposudur. Aloe Vera o kadar naziktir ki gelecekte cildinize zarar vermesi ya da cildinizi tahriş etmesi söz konusu bile değildir. Nemlendirici özelliği sayesinde cildinizin rahat bir nefes almasını, daha sağlıklı görünmesini sağlayacaktır.

Kabartma Tozu (Sodyum Bikarbonat)
Hemen hemen her evde rahatlıkla bulunabilen kabartma tozu, sodyum bikarbonat kristallerinden meydana gelmektedir. Karbonat cilt bakımı için kullanıldığında ölü deriyi ya da noktası cildinizden söküp alır. Kabartma tozunu leke çıkarıcı olarak kullanmak için tek yapmanız gereken bir miktar suya biraz karbonat dahil etmek, karışım sürülebilir kıvama geldikten sonra yüze uygulamaktır. Karışımı yüzünüze bir iki dakika beklettikten sonra yıkayabilirsiniz. Yüzünüzdeki gözenekleri açmak için karbon kullanımını tüm takipçilerimize öneriyoruz.

Palu mutlu son

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap