En iyi ve Kaliteli Güneş Kremleri

 En iyi ve Kaliteli Güneş Kremleri

Yazın gelmesiyle birlikte En kaliteli, iyi Güneş Kremleri

İnsan vücudu çok farklı özelliklere sahip olarak var olmuştur ve çeşitli çevresel etkenler ile genetik unsurların neden olduğu rahatsızlıklara karşı da bazı önlemlerin alınması şarttır. Bu noktada tıpkı virüs kaynaklı hastalıklarda ilaç kullanılması gibi sonradan müdahale edilen yaklaşımlar kadar, proaktif olarak ve doğrudan hastalığı oluşmadan önleme prensibine dayalı yaklaşımlar da öne çıkabilir. Krem kullanarak güneş ışığının zararlarından korunmak da bu yaklaşım türü içinde değerlendirilmektedir.

Yaz aylarının gelmesi ile beraber kendini daha çok hissettiren güneş ışınları, her ne kadar D vitamini açısından faydalı olsa da özellikle öğlen saatlerinde yakıcı etkileri ve ultaviole ışınları ile insan vücuduna zarar verebilir hale gelmektedir. Bu tür ışınlardan korunmak ve cildi her daim sağlıklı tutmak açısından bazı önlemler alınmalı ve çeşitli ürünlerin kullanımları sağlanmalıdır. Özellikle de güneş kremleri konusunda seçici olmak ve doğru kararlar vererek en iyi kullanımları sağlamak mümkündür.

Kaliteli ve İyi Güneş Kremleri

Bu noktada elbette ki güneş kremi seçerken bir takım konular öne çıkar. Örnek olarak kremlerde kimyasal maddelerin neredeyse hiç ya da çok az kullanılmış olması, markanın güven vermesi, kremin uygulanması esnasında yaydığı ferahlık, kremin kokusu, hangi ışınlara ya da faktörlere karşı ürünün tam anlamı ile koruyucu olması gibi seçenekler krem değerlendirme esnasında öne çıkar. İşte burada aşağıdaki marka ve kremler her daim ilgi görmekte ve güneşin zararlı etkilerine karşı insanları korumak için sıklıkla kullanılmaktadır.

En Kullanışlı Güneş Kremleri

Sırası ile anlatılan aşağıdaki kremler gönül rahatlığı ile kullanılabilir;

  • Solante Güneş Kremi; Etkili bir güneş kremi olarak kendini gösteren bu ürün, yetişkinlerin en çok tercihe ettiği seçenekler arasındadır. Daha çok 150 ml olan seçeneği, losyonu ve 50 faktörlü etkileri ile dikkat çeken bu ürün sadece ülkemizde değil Avrupa’da da özellikle güneye inip tatil yapan kimseler tarafından da değerlendirilmektedir. Cildi koruyan, güneşin zararlı ışınlarına karşı deriyi ve deri altını diri tutan bu krem oldukça kullanışlıdır.
  • Sebamed Güneş Kremi; Daha çok 75 ml olarak kabında yer alan ve 2’li set şeklinde satılan bu güneş kremi SPF 50+ olarak vitrinlerde dikkat çeker. Hem uygulama esnasında, hem de faydaları konusunda ilgi toplayan bu ürün aynı zamanda bilindik markası ve yılların verdiği güven ile de tercih edilmektedir.

  • Bioderma Güneş Kremi; 100 ml’lik kutusu ile satılan ve içinde özellikle de süt içeriği barındıran bu krem, güneşin çeşitli UV etkilerinden kişileri korumakla beraber zengin içeriği ile de cildi beslemektedir. Güzel kokusu ve deri tarafından hemen emilmesi ile de kullanışlı yapısı dikkat çekerken, en çok da mineral içeriği ile ciddi anlamda besleyici ve olumlu etkileri ortaya koyar.

  • La Roche Posay Güneş Kremi; Hem krem, hem losyon, hem de sprey olarak vitrinlerde yer alan bu marka, daha çok ultra light SPF 50 faktör özellikli ve 50 ml. olarak satışa sunulan kremi ile ilgi görür. Sıcak havalarda güneşin ultraviole ışınları başta olmak üzere pigmentlere kadar etki eden ve zarar veren tüm ışınlardan vücudu ve deriyi koruyan bu krem ciddi anlamda popüler bir üründür. Sadece ülkemizde de değil, dünya çapında söz konusu krem tercih edilmektedir.

  • Avene Güneş Kremi; Özellikle de karma ciltler için çok etkili olan Avene güneş kremi, 50 ml’lik kutusu ile bütün yaz vazgeçilmeziniz olabilir. Yüksek koruma özelliği ve SPF 50+ faktör koruma yeterliliği ile dikkat çeken bu ürün, cildin zararlı ışınlar karşısında en iyi şekilde koruma altına alınmasını sağlar. Aynı zamanda pigmentler bazında bir sorun oluşmaması, deride renk değişimleri yaşanmaması ve bilhassa da karma ciltler özelinde faydalı korumaların sağlanması için bu ürün önerilir.

  • Nivea Güneş Kremi; Yılların verdiği tecrübe ve birikim ile hareket eden Nivea, yine yıllardır cilt için ürettiği kozmetik ürünler ile güneş kremleri sayesinde öne çıkmaktadır. Yaz aylarında gereksinim duyulan güneş kremleri için değerlendirmeler yaparken elbette ki Nivea’nın 100 ml. ve farklı miktarlardaki güneş kremleri de tercih sebebi olacaktır. Doğrudan cilde uygulanarak cildin koruma altına alınması bu krem ile sağlanabilirken ne lokal, ne de genel bazda güneş lekeleri meydana gelmeyecektir.

  • Hamilton Güneş Kremi; Dikkat çeken bir başka güneş kremi olarak Hamilton da öne çıkar. Hamilton güneş kremleri yüz için ayrı, genel vücut için ayrı olarak tedarik edilebilir. 50 ml ve 250 ml seçenekleri ile de kullanıma göre değişken ölçülerde kremlerin bulunması normaldir. Bununla birlikte PSF 50+ faktör bu kremlerdeki ortak ve etkili özelliklerdir.

  • Day Long Güneş Kremi; Bir diğer etkili ve önemli güneş kremi de Day Long markası ile öne çıkar. Yüksek sıcaklıklarda ve güneşin tepeden etki ettiği günlerde özellikle tavsiye edilen, üstelik gün boyu da etkisini yitirmeyen 100 ml krem sayesinde ciddi anlamda başarı sağlanabilir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap