En Yeni Burun Estetiği Teknikleri

 En Yeni Burun Estetiği Teknikleri

Estetik girişimler arasında halen en çok tercih edilenlerin başında burun bölgesine yapılan müdahale geliyor. Çok sayıda kişi yüz güzelliğinin olumsuz etkilediği görüşü ile burun estetiği yaptırma kararı alıyor. Artık yeni teknikler de kullanılmaya başlandı ve burun estetiğinin eskiye nazaran çok daha kolay bir biçimde tamamlandığını belirtebiliriz. Peki, en yeni tekniklerin hangileri olduğunu merak ediyor musunuz?

Burun Estetiğinde Hangi Teknikler Kullanılıyor?

Kapalı rinoplasti son dönemde daha fazla ön plana çıkan burun estetiği uygulamaları arasında yer alıyor. Genellikle burun bölgesine basit ve küçük müdahaleler yapılması gerektiğinde kapalı rinoplasti tekniği tercih ediliyor. Burun içerisine küçük kesiler uygulanarak yapılan bu işlemde burun bölgesinin dışında herhangi bir ameliyat izi kalmıyor. Bu yönüyle de hastalar için son derece cazip tekniklerden biri olma özelliği taşıyor.

Açık rinoplasti ise burun deliğinin altına kesi uygulanması ile gerçekleştirilen bir ameliyattır. Özellikle burun şekline ciddi bir müdahale yapılacak ve burun şeklinin yeniden dizayn edilecek olması gibi durumlarda açık burun estetiği ameliyatının yapılmasına ihtiyaç duyuluyor. Estetik sonrasında dikişler burnun doğal çizgilerinin içerisine yapıldığı için izlerin belli olması da mümkün olmuyor. Yani açık burun estetiği ameliyatında da dikiş izleri problemi yaşanmıyor.

Tiplasti tekniği ise burnun sadece uç bölümünün şekillendirilmek istenmesi durumunda uygulanıyor. Tüm bu tekniklerde hastaların iyileşme sürecinin de artık çok daha kısa olduğunu belirtebiliriz. Bu nedenle estetik ameliyat ile daha güzel bir burun görünümü elde etmek isteyenler endişesiz bir şekilde ameliyat olabilirler. Ancak mutlaka bu alanda deneyimli olan hekimlerin tercih edilmesi gerektiğini unutmayın.

Tüm burun estetiği tekniklerinde artık yüz güldüren sonuçlar elde edilebiliyor. Hatta 3 boyutlu görüntü teknolojisi kullanılarak ameliyat sonrasında yüzün nasıl görüneceğinin de önceden hastaya gösterilmesi mümkün olabiliyor. Bu yenilikler ışığında siz de burun estetiği ameliyatı olmak isterseniz konuya dair daha fazla bilgi almalısınız. Bunun için da Vanity Klinik web adresine tıklayabilirsiniz. Çünkü bu sitede detaylı bilgi ile birlikte açıklayıcı video da bulunuyor. Çeşitli fotoğraflara da göz atabilir ve konuya dair daha fazla fikir edinebilirsiniz.

 

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap