En Yeni Çocuk Odası Modelleri Örnek Resimli

 En Yeni Çocuk Odası Modelleri Örnek Resimli

Çocuk Odası Dekorasyonu yapacaksanız. Sizin için Hazırladığımız. Çocuk Odası Örnekleri 2017 Modelleri  inceleyebilirsiniz.

Ev dekorasyonlarında dikkat çeken bir takım unsurlar vardır. Odaların tasarımları, nasıl dekore edilecekleri, hangi tip eşyaların kullanılacağı, kimin için bu işlemlerin yapılacağı gibi pek çok konu dikkat çekerken, özellikle de çocuk odaları evin renkli olan kısımlarını oluşturdukları için daha çok özen isterler. İşte bu noktada da farklı konular ortaya çıkabilir. Örnek çocuk odası seçeneklerine bakılarak da kendi evleri için karar verebilen insanlar, çocuklarının da zevkini ve yapısını düşünerek bu adımı atabilirler. Eğer bir göz atmak gerekirse, çocuk odası örneklerine bakılarak temel bazı fikirler elde edilebilir. Renk, desen, yerleşim, eşya pozisyonları ve daha fazlası bu örnekler içinde dikkat çeker. Sizin için hazırladığımız birbirinden şık çocuk odası modelleri arasında istediğinizi seçebilirsiniz.

 

   

En Renkli Çocuk Odası Modelleri Seçenekleri

İlk olarak çocuk odasının kaç kişilik olacağına karar vermek gerekir. Eğer çocuklar iki kardeş ise iki yataklı bir oda, üç kardeş ise üç yataklı bir oda, tek çocuk ise daha keyfi ve daha rahat dekore edilebilen bir odaya göz atmak şarttır. Bu noktada çocuk sayısı ile beraber cinsiyet de önem taşıyacaktır. Kız çocukları için kurulan odada ağırlıklı olarak pembe renkleri kendini belli edecek, erkek çocuklarının odaları ise mavi renklerle süslenecektir. İşte tüm bunlar da çocuk odalarına dair temel başlangıç fikirlerini vermektedir.

   

 

Tek yataklı bir çocuk odası için yatağın pozisyonu ve odanın büyüklüğü önemlidir. Eğer oda büyük ise yatağın pozisyonu çocuğun kendini en rahat hissedeceği şekilde ayarlanabilirken, oda daha dar ise uzun duvar diplerinden birine yatak yerleşimi yapılabilir. Elbette ki burada kullanılacak olan kitaplık, çalışma masası, bilgisayar masası gibi diğer eşyalar da yerleşimi doğrudan etkileyecektir. Dileyen herkes kendi zevkine ya da seçeceği eşyaya göre bu yerleşimleri belirleyebilir.

   

Öte yandan kız ve erkek kardeşlerin beraber kalacağı çocuk odalarında tasarımlar da iki ayrı kanattan iki farklı şekilde yapılabilir. İki uzun duvarın bir kanadı erkek, bir kanadı kız için ayrılabilir. Renklendirmeler de bu şekilde yapılarak oldukça neşeli bir oda elde edilebilir.

Şimdi siz de çocuk odası işçin en güzel alternatiflere göz atabilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap