Eskişehir’de Botoks ve Kırışıklık Tedavisi

 Eskişehir’de Botoks ve Kırışıklık Tedavisi

Botoks, kırışıklık, burun dolgusu Eskişehir alanında adından sıkça söz ettiren Dr. Oğuz Uçar; gençleşmek ve ciltteki problemlerine son vermek isteyenlere önemli ipuçlarını haberin detayında veriyor. İşte, detaylar!

Erkek ve kadınlar günümüzde daima güzel görünmek ve bakımlı olmak adına yoğun bir çaba harcıyor. Kırışıklık gibi zamanla meydana gelen problemlere karşı çözüm elde edebilmenin yolu ise doğru tedavilerden ve uygulamalardan geçiyor. Botoks Eskişehir medikal estetik doktoru Dr. Oğuz Uçar, kırışıklık tedavisi Eskişehir ve burun dolgusu Eskişehir alanında da istenen sonuçların alınabileceğini vaat ediyor.

Kırışıklık Tedavisi Eskişehir

Cildin gergin görünümümüm kaybolmasına bağlı olarak katlanma yerlerinin ortaya çıkması anlamına gelen kırışıklık, mimik hareketleriyle ortaya çıkabildiği gibi uzun dönemde yaşlılığa bağlı olarak da ortaya çıkabilmektedir. Zaman içinde deride yaşlanmaya ait yapısal değişiklikler, yağ dokusundaki kayıplar gibi çeşitli faktörlerde kırışıklığı daha da belirginleştirir.

Günümüzde kırışıklık olarak atfedilen dinamik çizgilerin en etkili tedavi yöntemlerinden birisi botokstur. Genç yaşlarda düzenli olarak yaptırılması ile derice kalıcı katlanma izleri oluşmayacağı için yaşlanma belirtileri de uzun seneler sonra meydana gelecektir. Bu nedenle, botoks; kırışıklıkları yok etmek için değil aynı zamanda gelecekte kırışıklığa karşı önlem almak içinde son derece etkin bir tedavi yöntemidir. 

Kırışıklık tedavisi planlanırken kırışıklığın sebepleri, durumu ve kaynağı sorgulanmalıdır. Zira; dokuda eksilmelere bağlı derinin bol olduğu durumlarda hacmin tamamlanması ile deride kırışıklık giderilmektedir. Derinin yapısında bozulma söz konusu ise derinin iyileştirilmesi ve sonrasında botoks ve dolgu işlemi uygulanması gerekebilir. Eğer ki deride kuruluğa bağlı bir kırışıklık söz konusu ise nem desteği sağlayan hyaluronik asit içeren tedaviler uygulanmalıdır. Radyofrekans, fikuslu ultrason, medikal bakımlar, mezoterapi, infrared tedavisi gibi tedavilerde yine derinin yenilenmesini uyararak kırışıklığın azalmasına destek olurlar.

Burun Dolgusu Eskişehir

Nefes sorunu yaşamayan, şekil bozukluğu cerrahi müdahaleyi gerektirmeyen kişilerde kozmetik amaçlı uygulanabilen burun dolgusu Eskişehir şehrinde Dr. Oğuz Uçar tarafından yapılmaktadır. Rinoplasti ameliyatının gerekmediği durumlarda uygulanabilen burun dolgusu için hasta çok iyi değerlendirilmekte ve uygunluğun olup olmadığına bakarak karar verilmelidir. Nefes darlığı, horlama, alerji gibi şikâyetlerin varlığı sorgulanır ve nefes alma zorluğunun olup olmadığına ise mutlaka bakılır. Burun ucunda yer alan kas; konuşma, gülme gibi durumlarda aşırı çalışır ki buna bağlı burun ucu düşüklüğü görülür. Bu durumlarda botoks enjeksiyonu ile tedaviye başlamalı ve sonra da burun dolgusu ile kombine tedavi planlanmalıdır.

Botoks Eskişehir

Estetik görünüm problemlerinde sıklıkla kullanılan botoks enjeksiyonları, kozmetik amaçlar içinde kullanılabilmektedir. Yukarda burun ucu kasının çok fazla kasılmasına bağlı olarak botoksun kullanılabileceğini ifade etmiştik. Buna ek olarak ciltteki kırışıkları gidermek gibi çeşitli kozmetik şikâyetleri gidermek içinde sıklıkla botokstan faydalanırız.

Uygulandığı alanda sinir uçlarında geçici olarak iletiyi durduran botoks, gözdeki şaşılıktan spastik hastalıklara kadar pek çok tedavi alanında da aktif olarak kullanılabilmektedir. Ancak, günümüzde erkekler ve kadınlar tarafından kozmetik amaçlı sıkça tercih edilen botoks, mimik kırışıklıklarına kesin çözüm sunar.

Alındaki yatay çizgiler, burun üzerindeki çizgiler, kaş arası çizgiler, göz kenarındaki gülümseme çizgileri, yüzün alt bölümünde yer alan ağız köşelerindeki çökmeler gibi çeşitli alanlarda botoks, yaygın olarak kullanılmaktadır.

Kırışıklık tedavisi Eskişehir, botoks Eskişehir, burun dolgusu Eskişehir alanında adından sıkça söz ettiren Dr. Oğuz Uçar’a hemen ulaşabilir ve kendiniz ve cildiniz için en doğru adımı atabilirsiniz. Estetik ve kozmetik problemlerinize kalıcı çözümler sunan Dr. Oğuz Uçar ile güvenli bir şekilde gençleşmek ve bakımlı olabilmek için hemen harekete geçin!

office yazılım lisansı

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap