Kapat

Evde Bitkisel ve Doğal Tüy Dökme Yöntemleri

Anasayfa
BİTKİSEL KÜRLER Evde Bitkisel ve Doğal Tüy Dökme Yöntemleri

Doğal Tüy ve Bitkisel tüy dökme yöntemi

Vücut tüyleri başta kadınlar olmak üzere herkesin korkulu rüyasıdır. Birçok yöntem deneyip hiçbir çözüm bulamayan ve sonuç alamayan bir sürü kişi vardır. Bütün yöntemleri deneyip halen sonuç alamamış kişiler için doğal yöntemler ile tüy dökme işlemleri aşağıda farklı seçeneklerle verilmiştir. Kendiniz için en uygun olanı uygulayabilir, istenmeyen tüylerinizden kurtulabilirsiniz.

Taze Nane Çayı;

Araştırmalara göre taze nane çayı içmenin vücutta aşırı kıllanmaya neden olan testosteron hormonlarının azalmasına yardımcı olduğu kanıtlanmış ve kıllanma tedavisinde taze nane çayı alternatif olarak kullanılmaya başlanılmıştır.

Nane ya da aromatik bitkilere alerjiniz olup olmadığını anlamak için önce bir alerji testi yaptırılmalıdır. Ya da dermatoloji uzmanına danışılmalıdır. Aksi takdirde cildiniz hassasiyet gösterebilir.

Taze Nane Çayı Yapılışı Ve Uygulanışı

  • 1 çay kaşığı ince kıyılmış taze nane
  • 1 bardak kaynamış su

Bir bardak kaynar suyun içine ince kıyılmış naneleri atarak 10-15 dakika demlenmesini bekleyin.

Demlendikten sonra 5 gün boyunca günde iki kez sabah akşam aksatmadan tüketin.

Tuz Ve Limon Karışımı

Vücut kılları ağda, epilasyon ya da cımbız gibi yöntemlerle alındıktan sonra bu karışım uygulanır. Yarım limonun içine 1 tatlı kaşığı tuz eklenerek tuz eriyene kadar karıştırılır. Kıllar alındıktan sonra bu bölgeye tuzlu limonlu karışım sürülerek kıl köklerinin zayıflaması sağlanır. Bu karışım ciltte tahriş veya yanma yapacağından uzun süre bekletilmeden durulanmalıdır. Düzenli uygulandığında ise kıllarda güçsüzleşme ve git gide azalma olacağı görülecektir. Etkili bir yöntem olsa da yakıcı olması nedeni ile pek tercih edilmeyen yöntemdir.

Yulaf Ezmeli Muz Karışımı

Kuru cilt tipine sahip kişiler için en ideal kıllardan kurtulma yöntemi muzdur. Aynı zamanda da kuru cildinizi nemlendirerek yumuşak bir cilde sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Muz tek başına yeterli olmayacağından muzla beraber karıştırılacak malzeme yulaf ezmesidir. Kolay uygulanabilir.

Malzemeler Ve Yapılışı;

Olmuş ve rengi kahverengiye dönmüş olan bir adet muzu çatal ile ezin.

İçerisine 2 çay kaşığı yulaf ezmesi ekleyerek birlikte iki malzemeyi karıştırın.

Bu karışımı cildinizin üzerinde kıllı bölgeyi ovalayarak 15-20 dakika boyunca masaj şeklinde cilde uygulayın.

15 Dakika sonunda cildinizi bol su ile yıkayarak durulayın.

Bu işlemi haftada iki kez uygulayın ve kıllarda azalma ve zayıflama fark edeceksiniz.

Fesleğen Ve Soğan Zarı Karışımı;

Malzemeler;

  • 10-15 adet fesleğen yaprağı
  • 2 adet soğanın zarı

Yapılışı Ve Uygulanışı;

İki adet soğanın zarları ile fesleğen yapraklarını macun kıvamına gelene kadar ezerek karıştırın.

Kıvamını alınca kılların üzerine uygulayın ve 15-20 dakika bekletin.

Süre sonunda bol su ile yıkayarak durulayın.

2 ay boyunca haftada 4 kez bu işlemi tekrarlayın.

Aslanpençesi Çayı;

Aslanpençesi çayı her gün düzenli tüketildiğinde tüylerden kurtulmada çok etkili bir çaydır.

1 bardak kaynar suya bir tutam aslanpençesi bitkisinden atarak 10 dakika demlendirin. Demlendikten sonra süzerek için. Şayet bu çayı tüketmeye başladığınızda kaşıntı ya da döküntü gibi ciltte değişiklikler olursa bu çayı içmeyin ve bir cilt doktoruna danışın.

Yumurta Akı Karışımı;

Bir tane yumurta akının içine bir kaşık mısır unu ve bir kaşık toz şeker ekleyerek iyice karıştırılır. Macun gibi olan bu karışım tüylü bölgeye uygulanır ve kuruyana kadar bekletilir. Haftada en az 4 kez uygulanması gereken bu tarif yoğun ve sert kıllarda etkili olmaz ince köklü tüyler için son derece etkili bir yöntemdir.

Bakla Zarı Uygulanışı;

Bakla kabuklarının jelimsi (jele benzeyen) bir kıvamı vardır. Bu kabuklar ayıklanarak mutfak robotundan geçirilir. Elde edilen jelimsi sıvı vücuttaki kıllar alındıktan sonra deriye uygulanır ve yarım saat boyunca bekletilir. Sonra bol su ile yıkanarak durulanır. Düzenli kullanıldığında kıl köklerini zayıflattığı belirgin bir biçimde görülmektedir.

Soğan Ve Sarımsak Kürü

Bir tane soğan közlenir ve közledikten sonra içerisine bir diş sarımsak rendelenir. Bu karışıma birde siyah merhem koyularak karıştırılır. Macun kıvamında hazırladığınız kür tüylü bölgeye sürülerek en az yarım saat beklenir. Bir hafta boyunca her gün ve düzenli uygulanması gereken bu yöntemle istenmeyen tüyler git gide zayıflayacaktır. Bu yöntem ise en etkili yöntemlerin başında gelmektedir.

Zerdeçal Kürü

Kıl yoğunluğu az ve seyrek ise 2 çay kaşığı zerdeçalı 1 çay kaşığı süt ile macun kıvamına getirip tüylü bölgeye uygulayın. Macun kuruyana kadar 15-20 dakika tüylü bölgede bekletin. Daha sonra ılık su ile yıkayarak durulayın. Kıl yoğunluğu fazla ve gür ise bu yöntem zayıf kalır. Fazla yoğun değilse etkisini daha iyi fark edersiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir