Genital Bölge Kararması

 Genital Bölge Kararması

 

 

Kadınların en çok karşılaştıkları problemlerden biri genital bölge kararması dır. Bu bölgede oluşan bu kararma kadınlarda özgüven eksikliğine cinsel isteksizliğe neden olabilir. Peki, kadınların hayatını kâbusa çeviren genital bölgenin kararmasının sebepleri nedir?

Özellikle cildi hassas bayanlar genital bölgelerinin bakımına özen göstermeleri gerekmektedir. Genital bölgelerinde kozmetik ürünleri kullanmaları ve hijyene dikkat etmeleri kararmaların önüne geçebilir. Yanlış iç çamaşırı kullanımından ve terlemeden kaynaklı genital bölgede pişik oluşması ve kararmaya sebep olabilmektedir. Renkli ve polyester iç çamaşırı yerine sağlığınız açısından pamuklu külotlar kullanmak daha doğru bir tercih olacaktır.

Genital Bölge Kararması Neden Olur?

Genital bölge kararması genital dış bölgedeki görünen iç dudakların kararması dır. Çeşitli nedenlerle ortaya çıkan bu durum ilerleyen yaş, cinsel yaşam doğum o bölgede kararmalara sebep olabilmektedir. Genital bölge kararmasının sebepleri yanlış iç çamaşırı kullanımı, Jilet ve deodorant kullanımı bulunmaktadır. Vajina iç kısmının havasız kalması, pamuklu olmayan kalitesiz iç çamaşırlarının kullanılmasıdır.

 Diğer nedenleri şunlardır;

  1. Genital bölgenin traş edilmesi zamanla genital bölge ve koltuk altı kararmasına neden olabilmektedir.
  2.  Genital bölgede görülen mantar enfeksiyonlar.
  3. Yaşın ilerlemesi

Genital Bölge Kararması Nasıl Engellenir?

Bahsettiğimiz hijyen ve temizlik konusunda dikkatli olmak gerekir. Genital bölgenin kararmasınıengelleyecek bazı bitkisel çözümler elbette yok değil. İşte genital bölge kararması için yararlı olduğunu düşündüğümüz çözümlerden bazıları;

Kese: kararan bölgedeki ölü deriyi atacağı için da iyi bir çözüm olabilmektedir.

Ağda: jilet kullanımından kaynaklı tahriş ya da bir kararma oluştuysa ağdayla cildi beyazlatması mümkündür.

Genital Bölge Beyazlatma Yöntemleri

Genital bölgede oluşan renk değişimi ve kararma sağlık açısından önem teşkil eden bir konu değildir. Kokulu, iltihaplı bir akıntı, kaşıntıya neden olmadıkça sorun oluşturmaz. Genital bölge beyazlatma işlemleri daha çok kadınlardaki estetik kaygıların giderilmesi için yapılmaktadır.Genital bölge beyazlatma yöntemleri acısız ağrısız ve etkileri çok çabuk görülen bir işlemdir Genital bölge beyazlatma işlemiyle o bölgedeki kararma ve renk koyuluğu açılarak daha beyaz bir hale gelir. Ameliyatsız estetik yöntemlerinden biri olan lazerle genital bölge beyazlatma işlemi esnasında lazer ışınları o bölgede koyulaşmaya sebep olan melanin pigmenti hücrelerini yok ederek o bölgede beyazlatır.Lazer ile genital bölge beyazlatma işleminde uygulanan peeling sırasında genital bölgedeki koyu renkler ortadan kalkar. Uygulandığı bölgede dokuların yenilenerek daha canlı görünmesini sağlar. Hepinize sevdiklerinizle hep birlikte sağlıklı günler dileriz.

 

Nedir bu seks işçiliği diyorsan sana şöyle açıklayayım. Seks yapmayı seven, yapmış olduğu seksten iki tarafında çok zevk alması ve işimi profesyonel bir şekilde yapması diye tanımlayabilirim. Yani ben bu şekilde yapmaktayım işimi. İşimi seviyorum ve erkeklerin penisleri ile uğraşmaktan çok zevk almaktayım. http://neizm.com/ Neden senin ile de uğraşmayayım hayatım? Biliyorum, sen de benim ile uğraşmak istiyorsun ve o zaman tek yapacağın şeyi sana anlatmak istiyorum. İzmir escort Duygu’nun telefon numarasından araman gerekmektedir. Senin ile nasıl profesyonel anlamda seks yapılır onu göstermek istiyorum. Sana seks yaparken nasıl zevk alınır onun tadını ikram etmek ve etmiş olduğum ikramdan sonra bana bağımlı hale gelmeni istiyorum.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap