Gıdık Eritme Tüyoları ve Egzersizleri video

 Gıdık Eritme Tüyoları ve Egzersizleri video

Bu yazımızda Gıdıktan nasıl kurtulunur ? Neler yapmamız gerekir tüyolarını , Egzersiz yöntemlerini ve Boyun ve Gıdık Estetiği Hakkında Videomuzu izleyebilirsiniz.

Gıdık oluşumunun ana nedeni fazla kilolardır. Bir de ileri yaşlarda görülen sarkmalar, gıdık oluşumunu hızlandırmaktadır. Yaşlanan ve esnekliğini kaybeden ciltte sarkmalar oluşur. Gıdık olarak adlandırılan bu sarkmalar iş işten geçtikten sonra çare aramak yerine daha ilk belirtiler ve sarkmalar fark edildiğinde bazı egzersizleri uygulamakla önlenebilir. Çene kaslarınızı sıkılaştırmak ve sarkmaları önlemek için, birkaç basit egzersiz yapmanız yeterli olacaktır. Egzersizin yanında cilt özelliğinize göre özel krem ve losyonlarla destek verilmesi ile belli aralıklarda bölgesel maskeler uygulanması da sarkmaları engelleyen faktörlerin başında gelmektedir.

 

  1. Egzersiz; Her gün 2-3 kere derin nefes alarak kaşlarınızı yukarıya doğru kaldırın ve yanaklarınızı şişirin. Bu pozisyonda iken, içinizden 15’e kadar sayın ve yanakları serbest bırakın. Bu işlemi 3 kere tekrarlayın.
  2. Egzersiz; Aynı ilk egzersizde olduğu gibi her gün düzenli yapılması gereken bu egzersizde, yanakları ağız içine büzüştürerek 10 saniye sonra serbest bırakarak yapılmalıdır. Bu uygulama 3 defa tekrarlanmalıdır ve her serbest bırakmadan sonra, hafif güler gibi tebessüm ederek yanaklar rahatlatılmalıdır.
  3. Egzersiz; Kafanızı yukarıya kaldırabildiğiniz kadar kaldırın ve 10 saniye bu şekilde bekleyin. Yani gıdığınızı olabildiğince gerdirin ve bu hareketi 3 defa tekrarlayın.
  4. Egzersiz; Sandalyede oturun ve kollarınızı aşağıya serbest bırakın. Başınızı geriye atarak ağzınızı açabildiğiniz kadar açın ve geri kapatın. Bu hareketi de 15-20 defa tekrarlayın.
  5. Egzersiz; Cilt gerdirici özel kreminizi her sabah boyun dekoltenizden başlayarak ellerinizin tersi ile çene altından kulaklara doğru gerdirerek ve yukarı doğru bastırarak çektirin. Bu pozisyonu on kez tekrarlamanız yeterli olacaktır.
  6. Egzersiz; Avuç içi ile ve parmaklarınızı da açarak çene altından başlayarak boyun uzunluğunca aşağıya doğru gerdirerek çekerken başınızı arkaya atmalı, gıdığınızı gergin biçime getirmeniz gerekmektedir. Bu hareketi de on kez yapmanız yeterli olacaktır.

Hareketleri sırasıyla ve her gün sadece 10 dakikanızı ayırarak aksatmadan yaptığınız sürece 2-3 hafta içinde sonuç alabilirsiniz. Ayrıca, kolaylıkla uygulayabileceğiniz egzersizler olarak size olumlu döndüğünü görürsünüz. İlk başlandığında inanmak güç olsa da yüz ve özellikle boyun kaslarının şekillenmesinde gıdık ve sarkmaların engellendiğini görürsünüz.

Boyun ve Gıdık Estetiği Hakkında  Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. İrfan Aydın, boyun ve gıdı bölgesi estetiğiyle ilgili video izleyebilirsiniz.

Hasta, deri elastikiyeti yüksekse gıdık ve Boyun bölgesindeki sarkmalardan lazer lipoliz yardımıyla kurtulabilir.

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=tHMvpv2QJKg[/embedyt]

 

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap