Kapat

Göbek Hızlı Nasıl Eritilir ? Göbekteki yağlardan kurtulmak

Anasayfa
DİYET Göbek Hızlı Nasıl Eritilir ? Göbekteki yağlardan kurtulmak

Göbek Hızlı Nasıl Eritilir ? Göbek Yağlanmasını Engelleyen Meyve Ve Sebzeler Nelerdir? Eritme Egzersizleri

Çeşitli nedenlerle alınan kilolar öncelikle göbek bölgesinde yağlanmalara sebep olmaktadır. Oluşan yağlar sadece estetik açıdan değil, sağlık açısından da önemli rahatsızlıklara zemin hazırlayacağından kilo almaktan şiddetle kaçınmalıdır.

Göbek Yağlanmasını Engelleyen Meyve Ve Sebzeler Nelerdir?

Baklagiller sınıfına giren nohut, mercimek ve fasulye mutlaka tüketilmelidir. Ayrıca kiraz, vişne, çilek, böğürtlen, kayısı gibi meyveler kilo vermeye yardımcı meyvelerin en başında gelir. Bu sebze ve meyveler tokluk hissini uzun süre sağlamaktadır ve daha az yemek ihtiyacına neden olur.

Göbek Yağlanmasını Engelleyen Sıvılar Nelerdir?

Su tüketmek en önemli içecektir. Suyun kalorisi olmadığından sadece tokluk hissi uyandırır ve sindirim sistemine önemli katkı sağlar. Alkol ve asitli içeceklerden kaçının çünkü bu içecekler kortisol seviyesini yükselteceğinden, yağların özellikle göbek bölgesinde toplanmasına neden olmaktadır. Su dışında ayran ve kefir tüketilmesi önerilir.

Göbek Eritmede Vitaminlerin Önemi Nedir?

Kalsiyum en önemli vitamindir. Özellikle kadınların kalsiyum vitaminini günde 1500 mg alması gerekmektedir. Kalsiyum tüketilmemesi durumunda kemik erimesi başlar ve bu da kadınlar için çok tehlikelidir. Osteoporozu önlemek için kalsiyum almaş şarttır. Aksi takdirde kemikler kırılır omurlar çatlar göbek bölgesi dışa doğru fırlar.

Egzersiz Neden Gereklidir?

Egzersiz her yaşta ve herkese gerekli olan bir davranıştır. Spor yapmayı alışkanlık haline getirmek, hareketliliği yaşam tarzı olarak seçmek bireye sağlık olarak geri döner. Özellikle göbek bölgesindeki yağlanmalar sağlıklı ve doğru beslenmenin yanında bölgesel yağ eritme egzersizleri ile giderilebilir. Ancak bu egzersizler periyodik olarak aksatılmadan yapılmalı yemek, içmek, uyumak, iş yapmak kadar aksatılmadan yapılması gerekmektedir. Bisiklete binmek çok etkili bir spor olsa da göbek bölgesi yağları için pek etkili olmaz ama bunun dışında önemli bir spor aracıdır.

Göbek Yağlarını Daha Kısa Sürede Eritebilmek İçin Neler Yapılmalıdır?

  • Beslenme alışkanlıkları gözden geçirilmeli, un ve unlu gıdalardan uzak durulmalıdır.
  • Şeker ve şekerli gıdalardan kaçınılmalıdır.
  • Uyku düzeni aksatılmamalıdır. Düzensizlik varsa belli saatlerde yatıp kalkma alışkanlığı edinilmelidir.
  • Alkol ve sigara kullanılıyorsa mutlaka bırakılmalıdır.
  • Bol su tüketmelidir.
  • Zararlı olduğu bilinen hiçbir ürün tüketilmemelidir. (mayonez, ketçap, cips vb.)
  • Sakız çiğnemek fazla hava yutturduğundan karın şişliğini tetiklemektedir. Hazımsızlık olanlara sakız çiğnemesi önerilse de bu önemli bir hatadır. Aksine bol su tüketip yürüyüş yapmak en doğru olan davranış biçimidir.
  • Beslenme uyku düzeni ve spor yapmak ne kadar önemli ise spor yaparken giyilecek olan kıyafetler de önemlidir. Bel, kalça, basen ve göbek bölgesini kavrayacak biçimde likralı kıyafetler tercih edilmelidir. Sıkı bir tayt bu işi rahatlıkla görmektedir. Likralı kıyafetler fazlalık alanları sıkıştırarak efor harcandığı sırada yağların daha çabuk erimesine destek verir.
  • Düzenli uyku konusu önemsenmeli ve özellikle televizyon, tablet, bilgisayar ve cep telefonu olan odada uyunmamalıdır. Bu aletlerin çalışır vaziyette iken uyunması ise radyasyon yayma açısından tehlikeyi daha da artıracağı unutulmamalıdır.

Bir önceki yazımız olan Fatih Çıtak Nasıl Zayıfladı? başlıklı yazımızı okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir