Göbek Nasıl Eritilir ? Göbekteki Yağlardan Kurtulmanın Yolları

 Göbek Nasıl Eritilir ? Göbekteki Yağlardan Kurtulmanın Yolları

Göbek nasıl eritilir ?  Göbek Bölgesi Yağlanmaları İçin Ne Yapılmalıdır? Hızlı Kurtulmanın Yolları ve Eritme Hareketleri

Göbek yağları kadın olsun, erkek olsun herkesin önemli sorunudur. Özellikle belli bir yaştan sonra iyice yerleşen ve bir daha kolay kolay eritilemeyen göbek yağları pek çok nedene bağlı olarak oluşmaktadır.

Göbek ağlarından kurtulmak sadece estetik kaygılarla istenmemeli asıl olarak sağlık sorunlarını engellemek adına istenmelidir. Çünkü aşırı göbek yağlanması tip 2 diyabet ve kalp rahatsızlıklarına yol açmakta daha pek çok hastalıkları tetikleme riski de bulunmaktadır.

Bebeklik, çocukluk, ergenlik ve yetişkinlik dönemlerinde, ama genetik ama hatalı beslenme sonucu olsun kilolu olan bireyler, ilerideki yaşlarda da kilolu olmaya mahkumdur. Bu nedenle daha bebekken anne sütü, çocukluk ve ergenlik dönemlerinde dengeli ve sağlıklı beslenmek gerekmektedir. İleri yaşlarda

metabolizma yavaşlayacağından kilo vermek ve özellikle de göbek yağlarını eritmek oldukça zordur.

Göbek nasıl eritilir ? Göbek Bölgesi Yağlanmaları İçin Ne Yapılmalıdır?

 • Bölgesel egzersizler yapılmalı, fakat sadece bunun yeterli olmayacağı bilinmelidir.
 • Doğal ve organik beslenmelidir. Katkı maddesi olan, genetiği değiştirilmiş gıdalardan uzak durmalı, ambalajlı yiyecek ve içeceklerden uzak durulmalıdır.
 • Şeker ve şeker içeren gıdalar beslenme alışkanlıklarınızın dışında bırakılmalıdır. Şeker ve şekerli ürünler tüketilmemelidir.
 • Karbonhidrat yerine proteinle beslenmeyi tercih edin. Çünkü protein, bölgesel yağlanmaların erimesine yardımcı olur.
 • Lifli besinler tüketmeye özen gösterin. Lifli gıdalar sindirim sırasında besinlerdeki vitamin ve minerallerin emilmesine yardımcı olur. İştahı azaltarak sık yemek yemenizi engeller.
 • Kolay ve Hızlı Göbek Eritme Hareketleri

 • Karbonhidrattan mümkün olduğu kadar uzak durun. Karbonhidratın azaltılması zayıflama hızınızı artıracağından daha kısa sürede daha fazla kilo vermenizi sağlayacaktır.
 • Günde 2 öğün yemek yemeye kendinizi alıştırın. Böylece sindirim sistemi de düzene girecek, fazla kiloların verilmesi daha kolay olacaktır.
 • Bol su tüketin ve minimum 2 litre suyu gün içinde mutlaka bitirin. Su içmediğiniz sürece yağlarınızı eritmeniz mümkün değildir. Ne kadar çok su tüketirseniz o kadar sık idrarınızı atarsınız böylece yağlarınızın daha hızlı atılmasına yardımcı olursunuz.
 • Hem bölgesel karın kasları hareketleri hem de genel anlamda sağlıklı yaşam için egzersiz yapılmalıdır. Karın bölgesi egzersizi dışında her gün en az yarım saat tempolu yürümek şeklinde de egzersiz yapılmalı ya da bisiklete binmek bazı aletlerde ya da yürüyüş bantlarında çalışmak gibi hareketlerle destek verilmelidir.
 • Yeteri kadar yemek tüketiniz. Gereğinden fazla yemeniz size yağ olarak geri dönecektir. Çok sevdiğiniz bir yiyecek olsa bile belli miktar tükettikten sonra daha fazla yememeye özen göstermelisiniz.
 • Yemek yerken meşrubat içmek yerine sirkeli su tüketin. Salatalarınıza sirke kullanın. Sirke yağların adeta düşmanı sayılır ve bölgesel yağların erimesinde etkilidir.
 • Düzenli uyuyun, aynı saatlerde yatın mutlaka sağlıklı uyku uyuyun ve dinlenmiş olarak uyanın. Uyku düzeninin bozuk olması metabolizmanın muntazam çalışmasını engeller, gece kalkıp bir şeyler yemek için zemin hazırlar, öğün saatlerinin dengesi bozulur. Uykusuzluk ayrıca sinirlilik hali geliştirir bu da yemek yemeyi tetikler.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap