Göz Kapağı Estetiği

 Göz Kapağı Estetiği

Göz kapağı estetiği veya göz kapağı cerrahisi olarak adlandırılan müdahale, gözün alt veya üst kapağındaki sarkan deriye veya yağa uygulanan ameliyattır. Bu müdahale ile gözün üst kapağındaki kırışmış deriden, gözaltındaki sarkmış torbaları kurtulabilirsiniz. Ayrıca sarkmış olan kaşlar ve göz çevresinde kazayağı denilen deri fazlalıklarını aldırarak yaşlı görünümden kurtulmak mümkün. Temel olarak göz kapağı estetiği sorunun görme fonksiyonlarınızı etkilemeye başladığı anda yapılmalıdır. Ameliyat öncesi mutlaka sorununuz hakkında bir plastik cerrah ile görüşmelisiniz. Cerrahınız bu tıbbi müdahale ile ilgili sizin beklentilerinizi iyi anlamalı ve size detaylar hakkında doğru bilgileri vermelidir. Estetik operasyon olmadan önce duygusal olarak dengeli ve hazırlıklı olmanız önemli bir etkendir. Estetik uygulama görünümünüzü düzelterek kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacak ve öz güveninizi tazeleyecektir.

Göz Kapağı Estetiği Operasyonunda İzlenecek Yol

Uygulamayı yapacak olan cerrah sizi muayene ettikten sonra uygulama yöntemi hakkında sizinle mutlaka bir görüşme yapacaktır. Tıbbi müdahale öncesi görme ile ilgili sorunlara veya gözyaşı oluşumu sorunları gibi problemlerin farkına varılması ve önlem alınması önemlidir. Göz kapağı ameliyatından önce bu gibi durumlar göz doktoru tarafından kontrol edilmeli ve düzeltilmelidir.

Bir sonraki adımda cerrah size uygulayacağı yöntem tekniği, operasyonun nereye yapılacağı ameliyattan sonra neyle karşılaşacağınızı içeren detaylar bilgi verecektir. Cerrahi müdahaleye karar vermeden önce riskler hakkında ve çıkacak toplam masraflar hakkında cerrahınızla detaylı olarak konuşmalısınız. Göz kapağı estetiği genellikle başarılı gecen bir tıbbi müdahaledir. Fakat yine de cerrahi risklerin ve ameliyata bağlı olarak çıkabilecek komplikasyonların olabileceğini bilmeniz gerekmektedir. Tıbbi müdahale sonrası bakım ve ilaç önerilerine dikkat ederek hareket ederseniz komplikasyon risklerini ortadan kaldırır veya en aza indirebilirsiniz.

Göz kapağı ameliyatı ücretleri ve sonrasındaki bakım masrafları farklılık gösterebilmektedir. Genel ve ek masraflar tıbbi müdahalenin yapıldığı hastaneye bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Ameliyatın süre uzunluğu ve ek olarak çıkabilecek cerrahi müdahaleler ve ihtiyaçlara göre masraflar artabilmektedir.

Göz kapağı estetiği temelde fazla deri katlarının ve gözaltındaki sarkmış torbalara müdahale etmek için uygulanan bir tıbbi müdahaledir. Bazı plastik cerrahlarda ve hastanelerde sarkmış kaşları kaldırmak için fazladan bir uygulama olarak yapılır. Bu müdahalelerin biri veya bir kaçı aynı operasyon sırasında yapılabilir. Uygulanan cerrahi müdahalenin büyüklüğü hangi uygulamaları istediğinize ve cerrahın hangi yöntemi uygun gördüğüne göre değişir. Yapılacak uygulama ve müdahaleler cerrah ve hasta ortak kararından oluşur. Ameliyatınız steril bir ameliyat ortamında veya cerrahi imkanların olduğu bir alanda yapılabilir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap