Gün Boyu Üzerinizde Kalan Kokularla Hazırlıksız Yakalanmayın

 Gün Boyu Üzerinizde Kalan Kokularla Hazırlıksız Yakalanmayın

Hafızalarda özel bir yer edinmek ve iz bırakmak herkesin ortak gayelerinden biri. Ancak ne yaparsanız yapın duyulara hitap edemedikten sonra unutulmak kaçınılmaz. İşte parfümler bu durumun önüne geçebilmek için hayatınızın her anında yanınızda. Koku, somut olmamakla birlikte bilinçaltında yarattığı etki ve çağrışımlarla görüntüleri ve duyguları tetikleyerek anıları canlandırıyor. Bu durum duyuları yeniden harekete geçiren ve karakterinizi vurgulayan parfüm çeşitlerinin neden vazgeçilmez olduğunu net bir biçimde açıklıyor. Özellikle seçeceğiniz tarzınıza uygun bir parfüm, karşınızdaki insanda yarattığınız izlenimi temelden etkiliyor. Watsons da bilimi ve sanatı parfüm şişelerinde birleştiren Roberto Cavalli ve Gucci gibi kozmetik sektörünün en iyi markalarını sizin için bir araya getiriyor. Böylelikle geniş ürün yelpazesindeki parfüm çeşitleri ile teninize en uygun kokuyu bulmanızı kolaylaştırarak arzu ettiğiniz etkiyi yakalamanıza yardımcı oluyor.

 

Güvenilir markalar tarafından üretilen ve girdiğiniz ortamda hemen ayırt edilmenizi sağlayan eşsiz kokular kalitesiyle bir an bile sizi yalnız bırakmıyor. Özel işlemlerden geçirilerek titizlikle yürütülen aşamaların sonucunda kullanıcılarla buluşturulan ürünler, düşük uçuculukları sayesinde kötü kokulara uzun süre meydan okuyor. Bu sayede parfümlerin kullanım ömrü artarken beklenmedik ortamlarda karşı karşıya kalabileceğiniz istenmeyen durumlar tarih oluyor. Gün boyu süren ferah koku iş hayatınızdan sosyal yaşantınıza kadar her anınızda özgüvenli adımların arkasındaki sır olarak yerini alıyor.

Erkek Parfüm Trendleriyle Yeniliklere Öncülük Edin

Cinsiyetler arasındaki sınırların bir bir yıkılmaya başladığı bu dönemde, parfüm endüstrisi de yeni normale göre pozisyon alıyor. Yapılan araştırmalarla ortaya konulan sonuçlar, yeni dönemle birlikte odunsu esanslarla birlikte çiçeksi kokuların da erkek parfüm çeşitlerinde ön plana çıkacağını gösteriyor. Böylelikle bu süreçte geçmişten gelen ve trendlere yön veren kalıpların yerini ‘kendin ol’ teması alıyor. Calvin Klein, Axe, Adidas ve Burberry gibi markaların ürettiği özgün kokular ise adeta bir imza gibi kendinize özgü bir tarz yaratmanız için anahtar görevi görüyor.

Kadın Parfüm Çeşitleri: Etki Alanınızı Genişletin

Tıpkı erkek parfümlerinde olduğu gibi kadın parfüm çeşitleri için de tabular yıkılıyor. Trendlere bakıldığında doğa ile bağlantılı, özgünlük arayışının ve duyusal zevklerin öne çıktığı bir anlayışın trendlere yön verdiği görülüyor. Bu sebeple eğrelti otundan kuru kehribara kadar pek çok doğal maddenin özünden elde edilen odunsu kokuların öne çıkarak kozmetik sektöründe hakimiyetini hissettireceği tahmin ediliyor. Ancak tabii ki odunsu kokularla birlikte bergamot, vanilya ve zambak gibi malzemelerden üretilen çiçeksi kokular da popülerliğini korumaya devam ediyor. Zarafetin ve cazibenin harmanlandığı tüm bu çeşitleriyle birlikte kişiliğinize en uygun kokuyu seçmek size kalıyor.

Parfüm Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

  • Kullanacağınız parfümü seçerken öncelikle odunsu, çiçeksi ve meyvemsi kokular arasından hangisinin size daha çok hitap ettiğini bulmalısınız. Aksi takdirde sizinle özdeşleşecek ve uzun süre kullanabileceğiniz bir ürün belirlemeniz zorlaşabilir.
  • Kokular temel olarak 4 farklı konsantrasyon seviyesine sahiptir. Konsantrasyonların düzeyi, parfümün kalıcılığı ile birlikte yarattığı izlenimi de etkiler. Bu sebeple satın alacağınız parfümün konsantrasyonuna da dikkat etmeniz gerekir.
  • Parfüm fiyatları da diğer tüm ürünlerde olduğu gibi farklı özelliklere bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bu özellikler arasında konsantrasyon, marka ve içeriğindeki malzemeler yer alır. Kullanmaktan memnun kalacağınız bir parfüm seçmek için bütçenizi önceden belirleyerek buna uygun bir tercih yapmanız gerekir.

 

Siz de sevdiklerinizde iz bırakmanızı sağlayacak, kokusunu alanlara sizi hatırlatacak parfüm çeşitlerine Watsons’ın geniş ürün yelpazesi ile ulaşabilir ve dilediğiniz ürünü kolayca sipariş vererek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

 

 

 

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap