Güneş Kremi Alırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

 Güneş Kremi Alırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Güneş kremi, güneşin zararlı ışın ve etkilerinden korunmak amacı ile kullanılmaktadır. Güneş kremleri her cilde uygun değildir. Bu nedenle kişiler mutlaka; kendi cilt yapısı ve renk tonuna uygun olan güneş kremlerini alması gerekmektedir. Özellikle E vitamini içeren ve antioksidan özelliği bulunan güneş kremleri oldukça önemlidir. Ayrıca güneş kremi veya da güneş losyonlarını dışarıya çıkmadan yirmi dakika önce sürmeli ev bu şekilde güneş kremleri sayesinde güneşin zararlı etkenlerinden korunmanız mümkün olabilmektedir. Güneş kremlerini, özellikle boyun, göz, yüz, el ve sırt bölgelerinize sürmenizde oldukça büyük faydalar bulunmaktadır. UVB ışınları özellikle cildinizde cilt yanıklarına ve cilt kanserine neden olmaktadır. UVA ışınları ise etkisini hemen göstermek yerine bir zaman sonra göstermektedir. Bu nedenle güneş koruyucularını yalnızca UVA ışınları veya da UVB ışınlarından koruyan ürünlerden ziyade her ikisini de içeren ürünleri kullanmanız güneşten korunmak adına size büyük katkı sağlayabilecektir.

Cilt Yapısına Uygun Güneş Kremi Nasıl Seçilir?

  • Koruma etkenli kremler üzerinde SPF yani güneşten korumaya etken faktör numarası bulunmaktadır. Ürün üzerinde bulunan SPF faktör numarası arttıkça ışınlardan koruma özelliği daha güçlü hale gelir.
  • Ayrıca koruyucu güneş kremlerinin suya dayanıklılık özelliği olması da oldukça önemlidir. Yüzdükten ve kurulanmanız ardından krem sürün ve ardından bir buçuk saatde bir kremi sürünüz.
  • Yaz dönemlerin de ise makyajı yapmadan önce koruyucu etken içeren güneş kremini sürmeniz ardından nemlendirici krem sürün ve makyajınızı yapabilirsiniz.
  • Ayrıca güneş kremi sürdüğünüz için tamamen zararlı ışınlardan korunduğunuz düşüncesine kapılmamanız gerekmektedir. Güneş ışınlarının yoğun olduğu dönemlerde dışarıya çıkmanız halinde yalnızca güneşten koruyucu kremi kullanmayınız. Buna ek olarak şemsiye ve şapka muhakkak kullanmanız da sizleri güneşten koruyacak diğer önlemlerden bazıları olabilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap