Kapat

Hamilelikte Ağız ve Diş Problemleri Nasıl Önlenir?

Anasayfa
HAMİLELİK Hamilelikte Ağız ve Diş Problemleri Nasıl Önlenir?
Hamilelikte Ağız ve Diş Problemleri Nasıl Önlenir?

Dişeti iltihabı dişlerin etkin olarak bakımı ve temizlenmesi ile önlenebilir. Her gün en az iki kez, mümkün olan durumlarda her yemekten sonra dişler fırçalanmalıdır. Her gün tüm dişlerde diş ipliği ile temizlik işlemi yapılmalıdır. Sabah diş fırçalamak rahatsızlık veriyorsa ağız su veya anti-plaque ve floridli gargaralarla çalkalanmalıdır. Dengeli beslenme ile birlikte C ve B12 vitamin destekleri de ağız sağlığının sürdürülmesi açısından önemlidir. Hamilelikte diş hekimine daha sıklıkla gidilmesi de etkin plak kontrolünü sağlayarak gingivitis gelişimini önler. Plak kontrolünün sağlanması aynı zamanda dişeti irritasyonunu ve hamilelik tümörlerinin oluşma riskini de azaltır. Hamilelik süresince diş tedavileri genel olarak yapılamasa da mutlaka diş hekimi tarafından muayene edilerek dişleriniz ve ağız sağlığınız hakkında bilgi alınız.

Ağız ve diş sağlığı hakkında daha detaylı bilgiler edinmek için https://www.ihlamurdent.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Hamilelikte Çatlak Önleyici Bitkisel Yağlar ile Nasıl Tedavi edilir ? başlıklı yazımız Hamilelikte Çatlak Önleyici Bitkisel Yağlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir