Hayatımızda Sıklıkla Yaptığımız Giyim Yaşamları

 Hayatımızda Sıklıkla Yaptığımız Giyim Yaşamları

Moda için kendi giyim stilinden vazgeçerek sadece trend kıyafetler giymeyi tercih edenler büyük bir hataya düşerler. Yapılan en küçük bir moda hatası bile kötü görünmemize neden olur.

Vücut Tipine Uymayan Yanlış Kıyafet Seçimi

Yapılan giyim hatalarının başında yanlış kıyafet seçimi gelir. Cool görünmek için vücut yapınıza uygun olmayan tercih edilmemelidir. Kalçanız geniş bir yapıya sahip ise dar jeanlar ve taytlar bu vücut tipine uygun değildir. Göbek sorununuz var ise, düşük bel kesimler hoş bir görüntü oluşturmaz. Bu gibi ince ayrıntılara dikkat ederek modaya uygun değil vücut yapınıza uygun kıyafetler tercihinde bulunun.

Yanlış İç Çamaşırı Seçimi

Yanlış iç çamaşırı seçimi bütün kombini etkiler. Kıyafetin üzerinden gereksiz detayları görünen, bol duran ve vücut hatlarınızın olduğundan büyük ya da küçük gösteren iç çamaşırları kıyafetinizin görünümünü kötü etkiler. Eğer giyeceğiniz pantolon düşük bel modele sahip ise alt iç çamaşırı da pantolondan gözüküp kötü durmaması için düşük bel olmalıdır.

Karışık Ve Farklı Desenleri Bir Arada Kullanmak

Birbirinden farklı ve zıt renkleri bir arada kullanmak bu sene oldukça modadır. Fakat bunu doğru uygulamak gerekiyor. Büyük desenler ile küçük desenleri birbiri ile tamamlamak, değişik geometrik desenler ile baştan aşağıya uyum yakalamak oldukça iddialı bir görünüm sağlar. Ancak vücut yapınız bu tür kombinlere müsait değilse büyük desenleri kombin içerisinde kullanmayın. Bunun yerine tek desenli parçalar tercih edin. Eğer üstünüz desenli ise alt giyin parçanız sade olmalı ya da bunun tam tersi olarak üstünüz sade ise altınız desenli olmalı.

Yanlış Aksesuar Kullanımı

Kıyafet kombinlerinde aksesuar seçimi oldukça önemlidir. Vücut yapısına uygun olmayan ayakkabılar hem kötü bir görünüm oluşturur hem de yürümenizi bozar. Bunun yanı sıra yanlış çanta seçimi boyunuzu kısa gösterir. Boyunuz kısa ise uzun kolyelerden ve büyük takılardan uzak durun.

Çok Renkli Giyinmek

Bu sene giyim modasında renkler ön planda. Eğer kombinlerde renk uyumlarınıza güvenmiyor iseniz tercihlerinizi sade ve klasik renklerden kullanın. Bu şekilde daha hoş ve şık bir görüntü elde edersiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap