İnce Dudaklılar İçin Ruj Sürme Teknikleri

 İnce Dudaklılar İçin Ruj Sürme Teknikleri

İnce Dudaklılar için Ruj Sürme Yöntemleri

Makyaj, sahip olunan güzel yanların daha ön plana çıkarılması ile kusurlu yerleri kamufle ederek daha güzel görünmesi için yapılan dokunuşlardır. Herkes kusurlu bulduğu ya da güzel taraflarını bilmeli ve makyajını bilinçli yapmalıdır. Dolgun dudaklar tercih edilen bir dudak tipidir ve ince dudağa sahip olanlar dudaklarını daha kalın ve dolgun gösterebilmesi için ışığı yansıtan hafif renkler tercih edilmelidir. Kimi makyaj uzmanları koyu ve kırmızı renklerde ruj sürülmesi gerektiğini savunsalar da bu konu tercih meselesi olup, bazı uzmanlar da bunun aksini savunmaktadır. Kısaca makyaj kişiye özeldir ve deneme yanılma yöntemi ile öğrenilir.

  • Kullanacağınız rujun renginde dudak lineri (astarı) kullanmalısınız. Dudaklarınız kuru ise iyice temizlenmesi gerekmektedir.
  • Dudaklarınıza rujdan önce fondöten sürün. Çünkü fondöten ruja astar görevi görür.
  • Ruju sürerken ağzınızı açmamalısınız. Dudaklar kapalı iken önce üst dudaktan ve “V” bölgesinden başlayın. Dudak sınırlarını astar ile belirleyin fakat ince dudakları kalınlaştırırken 2-3 milimin üzerine çıkmamaya özen gösterin. Aksi takdirde kötü görünürsünüz.
  • Rujun dudaktaki dağılımı da önemlidir. Bunun için de dudak fırçası kullanılması önerilmektedir. Sürüş biçimi ise içten dışa doğru sürülerek uygulanması tavsiye edilmektedir.
  • Ruju ve lineri (astarı) sürerken özen gösterilmeli, dudaklara derinlik vermek için ise hem alt hem de üst dudakların orta bölümlerine parlaklık sürülmelidir.
  • İnce dudağa sahip olan bayanlar ruj rengi seçerken açık pembe, şeftali, açık bronz ve sedef renklerini tercih etmelidir.

 

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap