Jeuvenile’de Boyalı Saçlar İçin Bakım Setleri Sizi Bekliyor

 Jeuvenile’de Boyalı Saçlar İçin Bakım Setleri Sizi Bekliyor

 

İşlem görmüş saçlar için bakım seti almadan önce ihtiyaçlarınız ve ürünler arasında orantı kurabilmeniz gerekir. Saç bakım ürünü adı altında piyasa sürülen her şampuan ya da saç kremi, ihtiyaçlarınızın karşılanması için yeterli olmayacaktır.  Jeuvenile, birbirinden farklı özellikleri bulunan saç tiplerinin bakımını en üst düzeyde karşılayabilen ürün seçenekleri sunar. Fön, maşa, sprey, jöle, saç boyası ve yaşlanma faktörünün yol açtığı yıpranmalar, şampuan ve saç kremlerimiz aracılığıyla tedavi edilebilir. Boyalı saçlar için bakım seti kullanmak, büyük ölçekteki saç problemlerini en erken süreçte ortadan kaldırır.

Yıpranmış Saçlar İçin Şampuan ve Saç Kremi Tercihi Ne Kadar Önemlidir?

Çeşitli işlemlere maruz kalmasından sonra ideal yağ ve nem seviyesi bozulan saçlar, zamanla incelip dökülmeye başlayabilir. Saç tellerinde gözlemlenen yıpranma problemi, sadece saç boyama veya yüksek sıcaklıkta fön çekme gibi uygulamalardan kaynaklanmaz. Yaşın ilerlemesi, aşırı soğuk ya da aşırı sıcak hava, saç derisinde ortaya çıkan çeşitli enfeksiyonlar ve yaralar yıpranma sürecine hız katabilir. Birbirinden farklı pek çok etkenin mevcut olması, yıpranmış saçlar için şampuan tercihi yapmanın hassas bir konu olduğunu gösterir.

Eğer saç bakım ihtiyaçlarınızı yeterince karşılayamayacak bir ürün kullanırsanız, önlemek istediğiniz problemlerin daha üst seviyeye ulaşması mümkün olur. Çok fazla saç boyası kullanmanızdan sonra saç telleriniz kırılmaya başlamışsa, Jeuvenile’in besleyici krem ve şampuanları tam size göre demektir. Düzleştiricinin ya da fön makinesinin aşırı kullanımı ile ortaya çıkabilen saç kurulukları da aynı ürünler sayesinde giderilebilir.

Yıpranmış Saçlar İçin Bakım Nasıl Yapılır?

Boyalı saç bakımı, aktif maddelerin doğru bir şekilde kombine edilmesi ile mümkün olur. Saç bakımınız için yardımcı olabilecek biotin, keratin, gliserin, E vitamini, C vitamini, laktik asit benzeri maddeleri tekil halde kullanmanız maksimum bakım sağlamayacaktır. Saçlarınız için hangi ürünlerin faydalı olduğunu araştırmak yerine, onlarca etken maddeye sahip olan Jeuvenile şampuanlarının sağlayacağı faydaları değerlendirebilirsiniz.

Boyalı Saçların Bakımında Hangi Maddeler Etkilidir?

Ayrı ayrı temin edip çok sayıda ürün kullanmanız hem bakım sürecini zorlaştıracak, hem de gereğinden çok zaman harcamanıza yol açacaktır. Jeuvenile’in boyalı saç için bakım setleri arasından dilediğinizi tercih etmek hem pratik hem de etkili olur. Bakım setlerimizin içerdiği maddeler ise şunlardır:

 • Hindistancevizi Yağı: Saç derisinin beslenmesine yardımcı olur.
 • Nar Özü: Saç köklerini güçlendirerek saç sıkılığını artırır.
 • Aloe Vera: Yıpranmış telleri yumuşatarak bakım sürecini kolaylaştırır.
 • E Vitamini: Hem saç derisi hem de teller üzerinde onarıcı etki gösterir.
 • Keratin: Tel kırılmalarına engel olur.
 • Procapil: Yıpranma sebebiyle ortaya çıkan dökülme sorununu azaltır.
 • Apigenin: Saç derisinde bulunan gözenekleri yumuşatır. Tellerin kök bölgesine daha kolay tutunabilmelerini sağlar.
 • Panthenol: Yıpranma sebebiyle görülen saç hasarlarını onarır.
 • Oleanolik Asit: Anti bakteriyel etki göstererek saçları dezenfekte eder.
 • Sitrik Asit: Saç derisini besler. Tellerdeki incelme problemini ortadan kaldırarak dökülme riskini büyük ölçüde ortadan kaldırır.

Boyalı Saç Bakım Seti Jeuvenile Farkıyla Nasıl Etki Eder?

Boyalı saçlar bakım seti kullanımının düzenli olması durumunda onarılabilir. Farklı etken maddelere sahip olan Jeuvenile ürünlerinin etki mekanizması şöyledir:

 1. Saç kökleriniz ve saç telleriniz bakterilerden arındırılır.
 2. Deri tabakasındaki gözenekler daraltılarak dökülme problemine karşı önlem alınır.
 3. Kırıklar onarılarak saç telleri sıkılaştırılır.
 4. Saçtaki aşırı yağ ve nem giderilir.
 5. Durulama sonrasında dipten uca kadar bakım sağlanmış olur.

Yıpranmış saçlarınız için uygun olan en iyi boyalı saç bakım seti, ürünlerimiz arasında sizi bekliyor! Saç kaybı ortaya çıkmadan önce gereken tedbirleri almak için geç kalmamanız tavsiye edilir.

Detaylı bilgi için https://www.jeuvenile.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap