Kadınlar İçin Kirpikleri Dolgunlaştırmanın Kolay Yolları

 Kadınlar İçin Kirpikleri Dolgunlaştırmanın Kolay Yolları

 

 

Kirpikleri Dolgunlaştırmanın Kolay, Doğal ve Paratik Yolları

Anlamlı bakışlar için, gözlerle bütünlük oluşturan kirpiklerin dolgun ve bakımlı olması gerekmektedir. Kaşların bakımı ve şekli de gözleri tamamlayan diğer bir unsurdur. Yani göz, kaş ve kirpikler bir bütün olarak ele alınmalı, bakımı ve birbirlerini tamamlayıcı biçimde makyajı uyumlu olmalıdır.

Kirpik Dolgunlaştırmak İçin Neler Yapmalıyız?

  • Eczanelerde satılan kaş ve kirpik serumlarından alarak kullanabilirsiniz.
  • Kulak pamuğu yardımıyla özellikle gece yatarken, kaş ve kirpiklerinize badem yağı sürebilirsiniz.
  • Kozmetik marketlerinden satın alabileceğiniz kaş tarakları ile kaşlarınızı ve kirpiklerinizi her gün taramalısınız. Bu sayede kıl köklerini harekete geçirerek hızlı uzamalarını ve gürleşmelerini sağlayabilirsiniz. Bu işlemi eski ve bitmiş bir rimel fırçası ile de yapabilirsiniz.
  • Göz kapaklarınıza ve kirpiklerinizin dibine parmak uçlarınızla masaj yapmalısınız.
  • Rimel sürmeden önce kirpiklerinizi tarayarak daha sonra rimel uygulaması yapmalısınız.
  • Rimel sürerken ilk sürüşü dipten uca değil, uçtan dibe doğru sürerek kirpiklerin tel tel açılmasını sağlayarak sürmelisiniz. İkinci katı sürerken ayrışan kirpikleri daha gür göstererek dipten uca doğru rimeli tekrar tekrar ve bol miktarda sürmelisiniz.
  • İki kat rimel kullanın. İlk katı mümkünse kahverengi rimel sürün ve kurumasını bekleyin. İlk kat rimel kuruduktan sonra ikinci katı siyah rimel sürerek tamamlayın.
  • Gözlerinizde makyaj bırakmayın. Kirpiklerinizin dökülmesine sebep olacağından gece makyajla asla yatmayın. Mümkünse, eve gelir gelmez makyajınızı çıkartın ve cildinize nemlendirici sürerek gözlerinizle beraber tüm cildinizin rahatlamasını ve hava almasını sağlayın.
  • Makyajınızı özel losyon ya da badem yağı ile fazla hırpalamadan çıkarmalısınız.
  • Kirpikleriniz için kullanacağınız rimel seçimi mutlaka kaliteli ve güvenilir olmalıdır. Gelişigüzel ürünler satın alınmamalıdır.

En önemli konu kişinin kendisini iyi tanımasıdır. Makyaj bilinçli yapılmaz ise güzelleşmek yerine çirkinleşmek de mümkündür. Yani abartılı makyajdan kaçınmalı, gizli makyaj ile abartmadan varsa önce kusurlu bölgeler kamufle edilmelidir.

Kirpikler ise gözleri daha ön plana çıkaran, farklı müdahalelerle anlam katan göz koruyucularıdır.

Kirpikler düz ve sert ise kıvırma makası ile kıvrılmalı, seyrek ise dolgun gösteren pudralı rimel kullanılmalı, kısa ise içinde kıl kırıntıları olan uzatmalı rimel türleri kullanılmalıdır.

Sizler için hazırladığımız örnek kirpik modelleri

 

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap