Kadınlara En Çok Yakışan Elbise Rengi?

 Kadınlara En Çok Yakışan Elbise Rengi?

Kadınlar, evde, işte, alışverişte, özel davet ya da toplantılarda, farklı farklı kıyafetler tercih ediyorlar. Dolayısıyla bir kadının dolabında olması gereken elbise seçenekleri de oldukça fazla oluyor. Ancak doğru elbise renklerini tercih etmek çok önemli. Her elbise çeşidinden dolabınızda olmasına gerek yok. Birbirinden farklı elbise seçenekleri bulunan kadınların, oldukça çeşitlilik gösteren renklerde hizmetindedir. Bir kadının olmazsa olmaz elbiseleri vardır. Dönem dönem farklılık gösteren elbise modellerinin yanı sıra, her sezon kullanılan kült parçalarda vardır. Tıpkı vazgeçilmez elbise renkleri olduğu gibi.

Kadınlara en çok yakışan elbise rengi nedir diyen kadınların, kendileri ile özdeşleşen renkleri biliyor olması gerekiyor. Farklı mekanlarda, farklı kıyafetler tercih eden kadınlar için kıyafetlerin rahatlığı da her şeyden önce geliyor. Evde daha rahat, işte ve davetler de daha şık kıyafetleri tercih eden kadınların, renk seçimlerde oldukça belirleyici. Kadınların elbiselerinde dikkat etmesi gereken en büyük nojtalardan birisi olan kumaş ve renk seçimi, hem vücut hatlarını, hem de ten renklerini desteklediği gibi yanlış seçimler sonucunda beğenilmeyen sonuçlarda durabiliyor.

Esmer Kadınlar İçin Saks Mavisi

Esmer kadınların gündelik kıyafetlerinde ve de bözel davetlerde sık sık tercih etmesi gereken renklerin basında saks mavisi geliyor. Kadınlara en çok yakışan elbise rengi nedir diyen esmer kadınların, gardolaplarında asla vazgeçmeyecekleri renklerden birisi kesinlikle saks mavisi olmalı. Saks mavisinin yanısıra siyahın asil duruşu da, esmer kadınlarda saç ve ten renklerinde oluşan güzel oluşumu ve uyumu desteklenecektir. Bununla birlikte kırmızı ve zümrüt yeşili tonlarıda esmer kadınlarda oldukça şık duracak tasarımları elde etmenizi sağlar. Farklı kombinlerinde saç ve ten renklerini de ortaya çıkarmayı amaçlayan esmer kadınlar için beyaz da özel günler için tercih edebileceği renkler arasında yer alıyor.

Sarışın Kadınların Vazgeçilmez Rengi Turuncu

Sarışın kadınlar için turuncu renk vazgeçememeleri gereken ana renklerdendir. Sarışınların saç tonları ve de elbise renklerinde ki geçişi turuncu yumuşak bir şekilde sağlayacaktır. Sarışın bir bayanın soğuk ve arada kalan renkleri tercih etmemesi gerekiyor. Aksi halde ten renkleri daha da soluk görünecektir. Koyu renklerin yanı sıra asla vazgeçmemeleri gereken ve harika bir renk geçişini sağlayan açık pembe de her zaman ve tüm davetlerde tercih edebileceğiniz renk tonlarının başında geliyor. Soluk renklerden kaçınması gereken sarışın kadınların canlı renkler arasında yer alan turuncuyu iş, davet ve günlük kullanımlarda da tercih etmeleri, onların yüz ve vücut hatlarını daha belirgin bir şekilde ortaya koymalarını sağlar.

Kumral Kadınlar İçin Pembe Ve Tonları

Kumral kadınlar için en dikkat çekici renk pembedir. Onlara, daha canlı bir görünüm kazandırması ve vücutlarında pembe bir elbisenin çok şık duracağı bilinen bir gerçek. Saç renkleri ve elbise modellerine hakim olan kumral kadınların, ortak tercihi olan pembe renk elbiseleri sizlerde kullanabilirsiniz. Koyu pembenin yanı sıra, yine koyu tonlarda da elbiseleri tercih edebilirler. Kumrallar, canlı tonlarda elbiseler kullanabilecekleri gibi siyah tonunu da kullanabilecek güce sahipler.

Günlük Elbiseler de Renk Seçimi

Hafif yanık bir ten alan teninizde, vücudunuza uygun, saç tonunuz ile yakın bir renk elbise sizi günlük şıklığa taşıyacaktır. Renk tonlarını elbiselerinizde seçerken, bu elbiseleri nerede ve de günün hangi saatinde kullanmak istediğinizde önemli bir husustur. Sıcak tonlarla orantılı bir şekilde dış görümünüzü tamamlayabilirsiniz. Hem şık hem de vücudunuza yakışan bir elbisede ilk göze çarpan kesinlikle renktir. Sizinle bir bütün olarak dış görüntünüzü tamamlayan bir elbise, sizleri hayallerinize taşıyabilir.

Kilolu Kadınlarda Elbise Rengi Seçimi

Kilolu kadınların elbise rengi seçimleri, vücutları ile uyum içerisinde olmalı. Bunun sebebi ise; bazı renk tonlarının kilolu kadınları olduğundan daha zayıf gösteriyor olduğu gerçeğidir. Kilolu kadınların daha ince gösteren renkler ise; kesinlikle siyah ve de gridir. Bu renk elbiseler sizleri oldukça ince gösterecek.

Kadınların Tercihi Açık Renk Elbiseler

Bu sezon akılları baştan alan renklerin başında gelen göle ve gümüş rengi elbiseler ise; her daim şık olmayı isteyen kadınların birinci tercihi olacak. Işıl ışıl bir renk olan bu tonlarda bir elbiseye mutlaka sahip olmalısınız.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap