Kadınların Aktif Rol Aldığı Şirket Pozisyonları

 Kadınların Aktif Rol Aldığı Şirket Pozisyonları

Kadınlar küresel ekonomiye erkeklerle aynı oranda aktif rol almıyor. Ancak bu kadınların daha fazla rol almayacağı anlamına gelmez. Geleneksel olarak kadın egemenliğindeki endüstriler, aynı zamanda toplumumuzdaki kadınların en çok toplumsal cinsiyet eşitliği olduğunu düşündüğü sektörlerdir.

Kadınlar İçin En İyi Pozisyonlar

Şuan kariyerinizi planlıyor ya da yeni iş olanakları arayışında iseniz, işte kadınların en aktif olduğu işler.

Eczacı

Eczacılar doktorların verdiği reçete ile hazır bulunan ilaçları hastaya satar, reçetesiz verilebilen ilaçlar hakkında müşterilere bilgi verir. Eczacılar çalışmalarını ilaç kokularının yaygın olduğu yerlerde sürdürmek durumundadırlar. Bundan dolayı eczacı olmak isteyen kadınlar bunu göz önünde bulundurmalı. Bir eczacının, meslek hayatında çok dikkatli davranması, sorumluluk alarak hareket etmesi gerekir. Çünkü sağlığın korunmasında kilit rol oynarlar.

Avukat

Avukatlar, yasal düzenlemelerle çeşitli ortamlarda çalışmaktadır. Genellikle, iş anlaşmaları, sözleşmeler, haklar ve cezai savunma veya kovuşturma ile ilgili davalarda müşterileri temsil ederler. Avukatlar, hükümet, kar amacı gütmeyen kuruluşlar, avukatlık grupları, hukuk bürolarındaki özel uygulamalar ve büyük ve küçük şirketler gibi bir dizi uzmanlık alanı içinde çalışmaktadır.

Doktor

Doktorlar, hastalarına sağlığına kavuşması için yardımcı olmak ve hastalıkları teşhis etmek, tedavi etmek için hastaneler ve klinikler gibi çeşitli ortamlarda çalışırlar. Doktorların çoğu bir dalda uzmanlık yapar veya belirli hasta tiplerini görür. Örneğin, bir genel doktor hastaların genel sağlık ve iyiliğini destekler, rutin kontroller yapar ve gerektiğinde daha fazla tedavi için uzmanlara yönlendirmeden önce genellikle ilk tedavileri yapar.

Bir kadın doğum uzmanı-jinekolog, kadın sağlığı ile çalışmakta, jinekolojik muayeneler yapmak, hamilelik ve doğumla ilgili kadınlara yardım etmek ve kadın sağlığı ile ilgili hastalıkları teşhis etmek ve tedavi etmek için çalışmaktadır. Bir cerrah ameliyat yapan bir doktordur. Bazı cerrahlar ayrıca kemikle ilgili ameliyatlarla çalışan ortopedi cerrahı gibi uzmanlık alanlarına sahipken diğerleri bir dizi ameliyat gerçekleştirmektedir.

Moda Tasarımcısı

Moda tasarımcıları, giyim ürünleri için tasarımlar oluşturur ve tasarımlarını yürütmek için planlar geliştirir. Perakendeciler, giyim şirketleri, toptancılar, tasarım firmaları ve giysi üreten diğer tesisler gibi ortamlarda çalışırlar.

Satış Temsilcisi

Genellikle, “sahada” (atanmış bir bölgede) çalışan satış temsilcileri, temsil ettikleri şirketlerin ürünlerini, genellikle söz konusu ürünü kullanan bireylere ya da kullanan diğer şirket veya toptancılara yöneltiyorlar. Satış temsilcilerinin ürünlerini satma yöntemleri genellikle çalıştıkları şirkete ve sanayiye bağlı olarak büyük ölçüde değişiklik gösterir. Şirketlerde hangi pozisyon ne kadar maaş alır dersek. Bazıları maaşlarının yanı sıra sattıkları satış sayısına göre komisyon veya bonus alır.

Kadınlar, uygun olanı bulmak konusunda birçok farklı amaç, deneyim ve standartlara sahiptir. Bunlar, profesyonel çalışma ya da çeşitli alanlarda ve sektörlerde çalışmak isteyen birçok büyük kariyerden sadece birkaçı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap