KALICI MAKYAJ HAKKINDA NE KADAR BİLİYORSUNUZ?

 KALICI MAKYAJ HAKKINDA NE KADAR BİLİYORSUNUZ?

Makyaj bir kadının olmazsa olmazlarındandır. Piyasada pahalı ya da ucuz, marka ya da yan sanayi birçok çeşit makyaj ürünleri satılmaktadır. Makyaj yapmaya fırsatı olmayan bir kadın dışarı makyajsız çıkmışsa psikolojik olarak kendini rahatsız ve toplumdan dışlanmış hissediyor. Eğer makyaj yapmaya zamanınız yoksa ya da cildiniz hassas her malzemeyle makyaj yapamıyorsanız, kendinize ayıracak zamanı bulamıyorsanız ya da artık makyaj malzemelerine para vermekten bıktım diyorsanız. Kalıcı makyaj tekniği tam size göre.

Yerel anestezi ya da medikal operasyon diye tabir ettiğimiz bu küçük işleme ilk önce yapılan alerji testinin sonucuna göre, yani alerjik bir durumunuz söz konusu değil ise hazırlanan anti alerjik boyalar derinin altına enjekte ediliyor. Bu yöntemde acı, koku ya da herhangi bir rahatsız edici hiçbir olumsuz faktör olmuyor. Bir benzetme yapacak olursak dövmenin yüze yapılan şekli gibi de düşünebiliriz. Hatta bu kalıcı makyaj vücutta ve yüzdeki delikler açılmış bölgeleri kapatmaya, tahriş olmuş bölgeleri onarmaya bile yarıyor.

Daha çok gözler, kaşlar ve dudaklara uygulanan bu yöntemle 3 ile 5 sene kalıcı makyaj kullanılabiliyor. Fakat arada bir bu seansın tekrarlanması gereklidir. Ama konuya başka bir gözle bakacak olursak bu makyaj türünü yaptıran kadınlar için aslında güzel bir şey. Kalıcı makyajdan sıkıldığı ya da o renklerden sıkıldığı anda birkaç ay içerisinde ya da bir sonraki seansta tekrar eski yönteme dönülmesi açısından kolay.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap

Yapılan Yorumlar
1
 • cilt bakımı
  cilt bakımı
  ziyaretci
  3 sene önce

  Faydalı Bir Paylaşım

  Eğer kan inceltici kullanıyorsanız, yarı kalıcı kozmetikler için iyi bir aday olamazsınız.

  Cevapla
  23