Kaş Ekiminde Hangi Saç Ekim Yöntemleri Kullanılır?

 Kaş Ekiminde Hangi Saç Ekim Yöntemleri Kullanılır?

 

Kaşlar, yüzün en önemli bölgelerinden biridir. Yüze doğal bir ifade kazandıran ve mimikleri anlamlı kılan kaşlarda da seyrelme veya dökülme yaşanır. Kaş kaybına; yanlış kaş alımı, dış faktörlere bağlı olarak gelişen durumlar, genetik faktörler veya yaralanmalar neden olur. Bazı hastalıklar da kaş kaybına yol açar. Hangi durumda kaybedilirse kaybedilsin, kaş kayıpları doğal ve estetik görünümün bozulmasına neden olur.

Kaş ekimi, kaş kaybının doğal ve kalıcı çözümüdür. Saç ekimi yöntemleri ile gerçekleştirilen operasyon sayesinde uzayabilen doğal kaşlara yeniden kavuşmak mümkündür. Kaş ekim operasyonu için en ideal saç ekim yöntemleri; FUE saç ekimi ve DHI saç ekimidir. Emphair Saç Ekim Merkezinde saç ekimi operasyonlarının yanı sıra, kaş ektirme operasyonları da gerçekleştirilir. Mikrocerrahi operasyon ile gerçekleştirilen bu uygulamadan kaş kaybı yaşayan kadın ve erkekler maksimum seviyede memnun kalır.

Başarılı Kaş Ekimi Nasıl Yapılır?

Kaş ektirme işlemi, saç ekimi gibi lokal anestezi altında ve steril ortamda yapılır. FUE ve DHI tekniği ile yapılan ekim işlemi 2 ile 8 saat sürebilir. Ekim süresi, operasyonda kullanılacak kıl kökü miktarına göre değişse de, operasyon tek seansta tamamlanır. Emphair Saç Ekim Merkezi gibi profesyonel doktorlar ile çalışan merkezlerde yapılan operasyondan hastalar memnun kalır.

Kaş bölgesine uygulanan ekim işleminden sonra herhangi bir yara izine rastlanmaz. Kaş için kullanılacak olan kıl kökleri enseden alınır. Ense bölgesindeki kıl kökleri daha güçlü olduğu için tercih edilen ilk bölge burasıdır. Ense bölgesi donör bölge olmak için uygun değilse kol tüyleri ve koltuk altı tüyleri kullanılır.

Donör bölgeden gerekli miktarda kıl kökü toplandıktan sonra ekim işlemi için kullanılması planlanan yönteme göre kıl kökleri ekilir. Kıl kökleri, FUE yönteminde ince kanalların içine, DHI yönteminde ise implante şeklinde direkt ekim bölgesine ekilir. Bu işlemler sırasında lokal anestezi veya oral sakinleştirici kullanıldığı için ağrı ve acı hissedilmez.

Kaş Ekiminde Ekilen Kaşlar Ne Zaman Uzamaya Başlar?

Kaşlar, doğal görünüm ve mimikler için çok önemli olduğundan dolayı kaş dökülmelerinde geçici çözümler yerine kalıcı çözümler daha çok tercih edilir. Bu nedenle kaş ektirmek, saç ekimi gibi yoğun ilgi görür. Saç ektirme operasyonlarında hedeflenen sonuca ulaşmak yaklaşık 1 yılı bulurken kaş ektirme operasyonlarında bu süre daha azdır.

Emphair Saç Ekim Merkezinde yapılan kaş ektirme operasyonundan sonraki 4 ile 6 aylık zaman diliminde kaşlar uzamaya başlar. Uzama aşamasına gelene dek, özellikle de operasyondan sonraki ilk 15 günlük süreçte kaş bakımına özen göstermek faydalı olur. İlk yıkamadan sonra her gün düzenli olarak yıkama yapmak ve kabuklanmaların dökülmesini sağlamak ekim yapılan bölgenin ve kıl köklerinin rahat bir şekilde nefes almasını sağladığı için köklerinin tutunmasını ve büyümeyi hızlandırır. Emphair’in başarılı kaş ekme süreçleri ile ilgili bilgi almak için https://www.emphair.com/tr/sakal-biyik-ve-kas-ekimi/ adresine tıklayabilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap