Küçük Göğüslü Kadınlar İçin Sütyen Seçimi Nasıl Olmalıdır ?

 Küçük Göğüslü Kadınlar İçin Sütyen Seçimi Nasıl Olmalıdır ?

Kıyafet her kadın için son derece önemli bir konudur. Kıyafet seçimi yaparken kusurlu bölgelerin kamufle edildiği modeller seçmeli, korse ve sütyen gibi iç çamaşır seçiminde ise vücut hatlarını tamamlayıcı, varsa kusurları giderici ürünler seçilerek kullanılmalıdır.

Küçük göğüslere sahip kadınların ortak sorunu giydiği kıyafetlerin yakışmadığını düşünmesidir. Büyük bir sorun haline getirdikleri bu durum nedeni ile eskiden kadınlar sütyen içlerine pamuk ya da sünger parçaları koyarak göğüslerini daha büyük göstermeye çalışırlarmış. Oysa günümüzde dolgun durmasına ve büyük gözükmesine yardımcı olacak birçok model bulunmaktadır.

Sütyen Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler;

  • Sentetik olmayan pamuklu ve penye modeller tercih edilmelidir. Böylece terleme ve mantar oluşumu engellenmiş olur.
  • Modeli ne olursa olsun göğsün tam ölçüsünde sütyen seçilmelidir. Büyük göstermek için büyük, küçük göstermek için küçük sütyen seçmek yanlış bir düşünce olup görüntüyü tam anlamıyla bozacağından tercih edilmemelidir.
  • Vücut, omuz, göğüs ve sırt yapınızı iyi tanımalı, sütyen seçerken bu durumları göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.

Push up Sütyen; Göğüsleri dik ve dolgun gösteren bu model sütyenler, küçük göğüslü kadınlar ile sarkık göğüslü kadınlar için uygun bir modeldir.

Destekli Sütyen; Göğüs ölçünüzü tam bilmeli ve göğüsleriniz bu sütyen modelinde kapların içine tam oturmalıdır. Ölçünüzden büyük sütyen almak göğüslerinizi büyük göstermez aksine sarkık gösterir. Destekli sütyen seçerken, balenli olmasına da özen gösterilmelidir. Böylece göğüsler daha dik ve dolgun durmakta, giysilerinizi güzel taşıma konusunda size destek vereceğinden tercih edilmelidir.

Kaplı Sütyen; destekli, balenli ve push up sütyen dışında küçük göğüslü hanımlar kaplı sütyen modellerini de kullanarak göğüslerini olduğundan büyük ve dik gösterebilmektedir. Her modelde olduğu gibi bu modelde de göğüsün tam ölçüsünde bir sütyen seçilmeli ve göğüs kapların içine tam oturmalıdır. Göğüs kapların dışına taşmamalı sütyen lastikleri sıkmamalı, ayarlanabilir olmalıdır.

 

Straplez Sütyen; Küçük göğüslü kadınların rahatlıkla kullanabileceği bir modeldir. Askıların görünmesinden de hoşlanmayan bayanlar bu modelleri rahatlıkla kullanabilirler. Özellikle dekolte kıyafet giyildiğinde tercih edilen bir sütyen modelidir.

 

Küçük Göğüsler için Sütyen Örnekleri

Küçük Göğüsler için Sütyen Örnekleri

 

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap