Maden Suyunun Cilde Faydaları

 Maden Suyunun Cilde Faydaları

Birçok uzman tarafından önerilen şifalı bir besindir maden suyu. Sağlık için çok faydalı olduğu bilinen maden suyu aynı zamanda cilt içinde çok faydası vardır. Maden suyunun cilde fayda etmesi için çok çeşitli kullanımı vardır. Maden suyunu besin olarak tüketebilirsiniz, maske yapımlarında kullanabilir ya da maden suyu ile yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Maden suyunun mineral bakımından zengin olması ve bol miktarda silisyum içermesi nedeni ile cilde oldukça iyi gelir.

Maden suyu cildin derinlemesine temizlemede etkili bir maddedir. Gözeneklerde biriken ciltteki ölü hücrelerden kurtulmanıza yardımcı olur. Maden suyu ciltteki siyah noktaları temizler. Maden suyunun düzenli kullanımı gözeneklerin küçülmesini sağlar. Sivilcelerin geçirilmesine yardımcı olur. Maden suyuna karıştırılmış birkaç damla limon suyunu sivilcelerin üzerine uygulayarak sivilcelerin geçmesini sağlayabilirsiniz. Maden suyu cildin berrak bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur. Cilde canlılık ve parlaklık kazandırır. Ciltteki renk tonlarının eşitlenmesini sağlar. Cildin güçlenmesine yardımcı olur.  Cildin nem dengesini sağlamasında yardımcı olur.

Maden suyu, makyaj temizlemek için de kullanılabilir. Bir pamuk yardımıyla cildinize süreceğiniz maden suyu makyajınızı temizlemekte yardımcı olacaktır. Bu yöntem cildinizin yumuşak olmasını da sağlayacaktır. Aynı zamanda makyaj sabitleyici olarak da maden suyu kullanılır. Sprey olarak kullanılıp yüze püskürtüldüğünde makyajı sabitleştirir. Cilt sıkılaştırma etkisi olan maden suyu, selülitlerin azalmasına da yardımcı olur. Ciltte oluşan kırışıklıkların giderilmesinde etkilidir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap