Mamsel iyi geceler çayı nasıl yapılır? kullananlar memnun mu?

 Mamsel iyi geceler çayı nasıl yapılır? kullananlar memnun mu?

Mamsel iyi geceler çayı nasıl kullanılır ? Mamsel iyi geceler çayı  kullananlar memnun mu? Faydaları nelerdir ?  

Tamamen organik ve bitkisel içerikli bir çaydır. Ana maddeleri ise portakal çiçeği özü ile ıhlamur çiçeği yaprağıdır. Hoş kokulu, içilişi kolay, dinlendirici özelliğe sahip sevilen bir içecek olduğundan çoğunlukla bilinen tercih edilen ve tüketilen bir çaydır.

Mamsel İyi Geceler Çayını Kimler Kullanabilir?

Uyku problemi yaşayan büyük, küçük herkes kullanabilir. Özellikle bebeklerde ve çocuklarda en sık görülen uyku problemleri olan gece sık sık uyanmalarda, uykuya dalma güçlüklerinde ve kısa süren öğlen uykularında kullanılması önerilir. Tamamen organik olan bitkisel çay 4. aydan sonra bebeklerde de aynı çocuklardaki gibi uyku kalitesini arttırmada kullanılır. 3 yaş ve altındaki çocukların uyku problemi çektiği ve dolayısıyla annelerinde uyku problemi çektiği bilinmektedir. Bu sebeple mamsel iyi geceler çayı hem annelerin hem de çocuklarının rahatlıkla kullanabileceği doğal bir çaydır.

İçeriğinde Bulunan Bitkiler Nelerdir, Faydaları Nelerdir?

 • Portakal Çiçeği Özü (gerilim ve endişe giderici özelliği vardır)
 • Ihlamur Çiçeği Yaprağı Özü (yatıştırıcı ve sakinleştirici etkisi vardır)

Tamamen bitkisel çiçek özlerinden oluşan çay, içeriğindeki doğal yapraklar sayesinde uyku problemini tamamen yok eden doğal bir çaydır.

 • Dinlendirir, uyku verir.
 • Kaygı, kuruntu gibi olumsuz düşünceleri ortadan kaldırır.
 • Stresi yok eder

 

 

Alternatif tıpta çok sık kullanılan ıhlamur ve portakal çiçeği sayesinde tamamen doğal olan çayın içeriğinde, katkı maddesi, renklendirici, koruyucu madde, suni aroma ve kıvam arttırıcı kimyasal maddeler kesinlikle yoktur. Son derece organik, çok hoş aroması olan, içimi kolay bir sakinleştirici, dinlendirici ve uykuya geçiş sürecini hızlandırıcı özelliklerine sahip bir çaydır.

Nasıl Kullanılır?

 

5ml’lik küçük plastik tüplerde bulunan Mamsel İyi Geceler Çayı, Fransız Gilbert Laboratuvarları tarafından modern teknoloji ile üretilen ve Türkiye’nin hem ilk hem de tek organik içerikli tüp çayıdır. Tek dozluk içilmeye hazır plastik şişelerde satılan mamsel iyi geceler çayının kullanımı da son derece kolaydır.

Yemeklerden sonra ve uykudan hemen önce tek kullanımlık çay ağıza direk damlatılarak içilebilir. Genellikle bu kullanım şekli yetişkinler için önerilir.

Çocuklar ve bebekler için, önce kaynatılmış sonra ılıklaştırılmış suyun içine tek kullanımlık çay eklenerek karıştırılır ve çocuklara uykulardan yarım saat önce içirilir.

Yan Etkileri Nelerdir?

Tamamen doğal içerikli olan çayın bilinen ve kanıtlanmış herhangi bir yan etkisi yoktur.

Fakat içeriğindeki doğal da olsa bitkiler bazı alerjik rahatsızlıkları tetiklediğinden, alerjisi olanlara doktoruna danışmadan kullanılması önerilmez.

Ayrıca sürekli ilaç kullanmak durumunda olan kişiler de doktoruna danıştıktan sonra bu çayı tüketmelidir. Bazı ilaçlarla aynı anda kullanılması durumunda olası bazı etkileşimlere meydan vermemek için bu gereklidir fakat şimdiye kadar buna benzer olumsuzluklarla karşılaşılmamıştır.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap

Yapılan Yorumlar
7
 • Hacer
  Hacer
  ziyaretci
  5 sene önce

  Bende kullandim ama hic faydasini gormedim

  Cevapla
  34
 • fuly
  fuly
  ziyaretci
  5 sene önce

  gaz,diş ve hastalık döneminde işe yaramıyor hatta uykuyla karışık ağrı olduğundan daha da huzursuz ediyor. bunu bilerek veriniz…

  Cevapla
  36
 • Dilek zeybek
  Dilek zeybek
  ziyaretci
  5 sene önce

  Hic bir faydasi olmadi aksine daha uykusuz

  Cevapla
  32
 • Esra
  Esra
  ziyaretci
  5 sene önce

  Bugun 2. Gunum ve oglumun huzursuzlugu surekli aglamasi bir turlu uykuya dalamamasi birden degisti simdi huzursuzlugu yok rahat uyuyor cok memnun kaldim mucize gibi bisey

  Cevapla
  37
  • Eşofman
   Eşofman
   ziyaretci
   5 sene önce

   Merhabalar benimde 2 yaşında kızım var bugün kullanmaya başladık ama internet ten araştırdığımda suya karistirin diyor ama ben direk icirdim acaba bir sıkıntı olurmu

   Cevapla
   31
  • Tuğçe
   Tuğçe
   ziyaretci
   5 sene önce

   Peki kaç kere veriyorsunuz

   Cevapla
   31
 • Hatice
  Hatice
  ziyaretci
  5 sene önce

  18 aylık kızım var doğum da itibaren halende her gece uyanıp ağlıyor acaba onada iyi gelir mi

  Cevapla
  28