Meşrubat dolabı nedir? Ne işe yarar

 Meşrubat dolabı nedir? Ne işe yarar

Şişe soğutucu dolap olarak da bilinen meşrubat dolabı, içim kalitesi bakımından soğuk olarak tercih edilen çeşitli içeceklerin kolaylıkla saklanabilmesi amacıyla üretilmiştir. Bu dolapların üretim teknolojisi, cam ya da plastik türündeki bütün şişelerin kimyasal özelliklerine ve ergonomilerine tamamen uygundur. Meşrubat Dolabı Eskilerden günümüze kadar birçok farklı özellikleri ve her alana göre farklılık gösteren seçenekleri ile belirlenen dolap modelleri değişik tarzda olması ile bilinmektedir. Farklılık gösteren modellerle ilgili detaylı bilgi için envoytec adresine ulaşılabilir.

Meşrubat Dolabı Kaç Derece Olmalıdır?

Meşrubat dolapları en iyi soğutma performansına 32°C ortam sıcaklığı ve %65 nem ortamında ulaşır. Bu nedenle soğutucuların çalışacağı ortamın bu sıcaklık seviyelerinde olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Soğutucunuzun sağlıklı ve düzenli soğutma yapabilmesi için ön alt panjurunun önüne kutu, karton  vb. malzeme koymamaya dikkat ediniz. Meşrubat dolapları satılan içeceklerin ne derece soğuklukta olması istendiğine göre farklılık gösteren ayarlarda da ayarlanabilmektedir.

Meşrubat Dolabı Tercihi Nasıl Yapılmalıdır?

Soğutuculu dolaplar her türlü içeceğin soğuk kalmasını sağlayabilme amacı ile üretilmektedir. Farklı işletmeler için ergonomik tasarımlarıyla farklı tercihler bulunabilmektedir. Full glas ve transparan cam kapı özellikleri ile yüksek enerji verimliliği bulundurmaktadır. Kullanım sağlanacak alanlara göre meşrubat dolapları içecek dolapları, özel imalat içecek dolapları, su meşrubat dolabı, sürgü camlı kola meşrubat dolabı gibi farklı gruplara ayrılmıştır. Kullanım amaçlarına göre meşrubat dolaplarıyla ilgili detaylı bilgiye envoytec adresinde ulaşılması mümkündür.

Kaynak: https://envoytec.com/urun/nestor/

 

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap